Ekvilib Inštitut, nosilec certifikata Družini prijazno podjetje, je v ponedeljek, 16. maja, praznoval 15-letnico certifikata.
Priložnost so izkoristili za podelitev certifikatov novim podjetjem in organizacijam, od tega je 8 podjetij prejelo osnovni, 12 pa polni certifikat. Petrolu so podelili posebno priznanje ob verifikaciji polnega certifikata. Priznanje je prevzel Zoran Gračner, član uprave – delavski direktor.
Ob prejemu priznanja je Zoran Gračner povedal: »Kot delavski direktor se bom po najboljših močeh trudil za nadgradnjo dobrega usklajevanje družinskih in delovnih obveznosti v Petrolu, kot že to izhaja iz pridobljenega certifikata Družini prijazno podjetje. Petrol je največji delodajalec, ki je ta certifikat pridobil že leta 2011, na kar smo lahko vsi ponosni, saj smo se certificiranju pridružili že v drugi generaciji. Glede na to, da pri tem projektu sodelujemo vsi zaposleni, v dialogu z upravo spodbujam vse, da name naslovite predloge, s katerimi bi nadgradili že pridobljeni certifikat in s tem poskrbeli za še boljše usklajevanje družinskih in delovnih obveznosti.«
Ekvilib Inštitut certifikat Družini prijazno podjetje podeljuje skupaj z Ministrstvom za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti že od leta 2007. Odkar so pred 15 leti podelili prve certifikate, se je število podjetij, ki so se vključila v postopek, povzpelo čez številko 300. Aleš Kranjc Kušlan, direktor Ekvilib inštituta in vodja certificiranja: »Vseh teh 15 let je naše poslanstvo ponuditi podjetjem in organizacijam orodje za bolj kvalitetno sodelovanje z njihovimi zaposlenimi. Orodje za vpeljevanje kulture usklajevanja poklicnega in zasebnega življenja in nasploh graditev delovnega okolja, kjer se bodo zaposlenih počutili dobro. Kjer bodo cenjeni, kjer bodo lahko strokovno in osebnostno rasli, kjer se bodo počutili varne in kjer bodo lahko prispevali k boljšemu življenju. Seveda certifikat ni čarobna paličica, s katero zamahnemo in vse je čudovito, verjamem pa, da je pomembne kamenček v mozaiku kvalitetnega delovnega okolja in organizacijske kulture. Vzpostavljati želimo takšno organizacijsko kulturo in načine vodenja, kjer se vidi zaposlene kot celostna bitja. Bitja, ki prinesejo na delovno mesto ne le možgane in roke, temveč tudi srce.«
PR in foto: Petrol