27. mednarodno srečanje saksofonistov SAXGO24
27. mednarodno srečanje saksofonistov SAXGO24
Na novinarski konferenci sodelujejo: Pavla Jarc, direktorica Kulturnega doma Nova Gorica, Boštjan Simon, umetniški vodja srečanja za jazz saksofon in improvizacijo, Jan Gričar, umetniški vodja srečanja za klasični saksofon in Vladimir Čadež, ravnatelj Glasbene šole Nova Gorica.
Nova Gorica bo med 28. junijem in 5. julijem 2024 že 27. leto zapored zbirališče saksofonistov iz Slovenije in tujine. Mednarodno srečanje saksofonistov SAXGO24, ki je hkrati tudi festival z najdaljšo tradicijo v Novi Gorici, letos v mesto in bližnjo okolico prinaša Festival in Poletno šolo saksofona.
Letošnji festival ponuja v Novi Gorici in okolici osem koncertov, na katerih bomo lahko uživali ob zvokih saksofona v različnih kontekstih klasičnih skladb, jazza in raznovrstnih drugih sodobnih stilov, v katerih se razkrivajo vse njegove izrazne posebnosti. Vsi koncerti, z izjemo zaključnega, ki bo ob 18.00, bodo ob 21.00. V primeru slabega vremena bodo koncerti na prostem prestavljeni v Malo dvorano Kulturnega doma Nova Gorica. Posebnost 27. edicije srečanja je ekskluzivnost vseh tujih saksofonistov, ki bodo na slovenskih tleh nastopili prvič. To velja za predstavnika jazz saksofona, kot sta Američan Tivon Pennicott in Italijan Pasquale Calò, kot tudi za vse štiri klasične saksofoniste - Francoz Sandro Compagnon, Španec Xavier Larsson Paez, Italijan Alessandro Malagnino in Rus Nikita Zimin. Slednji so sicer tudi mentorji na delavnici klasičnega saksofona znotraj letošnje poletne šole SAXGO24. V Novo Gorico tako kličemo in vabimo vse ljubitelje saksofona, ki bodo lahko na štirih koncertih doživeli krstne oz. premierne nastope mednarodno že dodobra uveljavljenih saksofonistov. Morda gre na tem mestu omeniti tudi prost vstop na vse festivalske koncerte, kar je v današnjih časih morda ena zelo pomembnih in privlačnih informacij.
Festival, ki bo letos potekal na štirih prizoriščih, bomo na Ploščadi Silvana Furlana zagnali v petek, 28. junija, z nastopom Američana Tivona Pennicotta, enega najbolj iskanih tenorskih saksofonistov nove generacije, ki v svojem unikatnem slogu združuje jazz z afrofuturizmom. Njegov premierni nastop na slovenskih tleh bosta podprla sonarodnjaka kontrabasist Dean Torrey in bobnar Kenneth Salters. Na klavirju pa bo ameriškega pianista Idrisa Frederica zamenjal Marko Črnčec, eden izmed najbolj priznanih sodobnih slovenskih glasbenikov, na mednarodnem prizorišču znan kot multiinstrumentalist, skladatelj, aranžer in producent, ki deluje po žanrih, zlasti v jazzu ter popularni glasbi.
V soboto, 29. junija, se bomo s festivalsko karavano premaknili na Grad Kromberk, kjer bo čas za klasični saksofon. Ob spremljavi pianistke Sae Lee bosta v grajski dvorani premierno nastopila italijanski saksofonist Alessandro Malagnino na sopranskem in altovskem saksofonu ter španski saksofonist Xavier Larsson Paez na altovskem saksofonu. Glasbeniki bodo poustvarili program skladateljev, kot so Claude Debussy, Alfred Desenclos, Vincent David, Kenichi Ikuno Sekiguchi, Paul Hindemith in Mathias Krüger.
V nedeljo, 30. junija, bomo nadaljevali s klasičnim saksofonom v renesančnem Gradu Kromberk, kjer se bosta predstavila ruski saksofonist Nikita Zimin na altovskem in francoski saksofonist Sandro Compagnon na sopranskem saksofonu. Ob spremljavi japonske pianistke Sae Lee bosta poustvarila dela skladateljev, kot so César Franck, Sergei Prokofjev in Bruno Mantovani.
V ponedeljek, 1. julija, se bo karavana premaknila v center mesta. Na Ploščadi Silvana Furlana bo nastopil italijanski Pasquale Calò kvartet s projektom naslovljenim Where I Come From. Apulijski saksofonist, skladatelj, aranžer in dirigent Pasquale Calò, ki bo na slovenskih tleh nastopil prvič, je letošnji predstavnik čezmejnega spogledovanja z italijansko jazz sceno. Sodeloval je s pomembnimi umetniki na področju jazza, glasb sveta, sodobne, improvizirane in elektroakustične glasbe. Calòju, ki bo nastopil na altovskem in tenorskem saksofonu, klaviaturah in elektroniki se bodo na odru pridružili Salvoandrea Lucifora, na pozavni in elektroniki, Carlos Ródenas Borja na kontrabasu in električnem basu ter Alessandro Campobasso na bobnih in tolkalih.
V torek, 2. julija, bomo prav tako na Ploščadi Silvana Furlana uživali v slovenskem predstavništvu slovenske saksofonske jazz scene, ki jo bosta letos sooblikovala novogoriški saksofonist, sicer tudi umetniški vodja SAXGO Boštjan Simon ter Jaka Kopač, najvidnejši in najproduktivnejši slovenski jazz altist, pedagog, vodja kvarteta in gostujoči solist pri Big Bandu RTV Slovenija. Zasedba Kopač/Simon poletni kvintet nam bo prinesla preplet cool jazza, hard bopa in sodobnih jazzovskih izletov v glasbe sveta. Italijansko-slovensko ritem sekcijo sestavljajo kreativni predstavniki srednje generacije jazzistov, kot so Luigi Vitale na vibrafonu, Miha Koren na kontrabasu in Kristijan Krajnčan na bobnih.
Sreda, 3. julija, bo zopet v znamenju klasičnega saksofona, ki bo odmeval po Frančiškanskem samostanu Kostanjevica v Novi Gorici. V tamkajšnji dvorani bo nastopil trio, ki ga sestavljajo Oskar Laznik na altovskem saksofonu, Matej Grahek na flavti in Tadej Horvat na klavirju. Slovenski trio odličnih glasbenikov in pedagogov je pripravil pester spored z izvirnimi deli slovenskih in tujih skladateljev ter zanimivo priredbo Ravelove Sonatine za klavir. Naj spomnimo, da je Laznik stari znanec odra SAXGO, s katerim se je večkrat srečal tako v vlogi dvakratnega nagrajenca našega mednarodnega tekmovanja kot tudi v vlogi koncertnega solista. Spored: Maurice Ravel, Fernande Decruck, Peter Šavli, Anže Rozman in Russell Peterson.
Predzadnji festivalski zmenek se bo zgodil v četrtek, 4. julija, na terasi SNG Nova Gorica, kamor v sodelovanju z novogoriškim Klubom TEATER vabimo na JAM SESSION pod vodstvom Jake Kopača, mentorja letošnje delavnice jazz saksofona, in Boštjana Simona, SAXGO umetniškega vodje za jazz saksofon in improvizacijo. Na improvizirano glasbeno druženje lepo vabimo vse glasbenike, ki bi želeli sodelovati ali se preizkusiti v poletni improvizaciji na terasi SNG Nova Gorica, kjer bodo v improviziranem muziciranju priložnost dobili tudi udeleženci Poletne šole saksofona.
Osemdnevni festival bomo sklenili v petek, 5. julija, ob 18. uri s koncertom udeležencev in mentorjev Poletne šole saksofona, ki sliši na ime ALL TOGETHER NOW. Mladim saksofonistom in saksofonistkam ponujamo s koncertom v Veliki dvorani Kulturnega doma Nova Gorica možnost nastopa na koncertnem odru, kar je za marsikaterega udeleženca tudi prva izkušnja koncertiranja na festivalskem prizorišču. Pričujoči koncert bomo letos nadgradili. Priložnostni saksofonski orkester udeležencev in mentorjev letošnje poletne šole bo krstno izvedel skladbo priznanega mladega slovenskega skladatelja Leona Firšta, napisano prav za naše srečanje. Skladba, ki je nastala v želji po prepletanju klasičnega in jazz saksofona, bo hkrati postala tudi uradna himna SAXGO.
V Novi Gorici se tako ponovno obeta bogata saksofonska poletna pripoved klasičnega in jazz saksofona izpod rok ameriških, francoskih, japonskih, slovenskih, španskih in švicarskih saksofonistov. Vstop na vse festivalske koncerte je prost, pridružite se nam, lepo nam bo!
Festival SAXGO24 (podrobnejša predstavitev)
Nova Gorica, 28. junij – 5. julij 2024
PETEK | 28. junij |21.00 |Ploščad Silvana Furlana, Nova Gorica*
Tivon Pennicott kvartet (ZDA): Tivon Pennicott, saksofon | Marko Črnčec, klavir | Dean Torrey, kontrabas | Kenneth Salters, bobni
* V primeru slabega vremena bo koncert v Kulturnem domu Nova Gorica.
Newyorčan Tivon Pennicott, ki bo s svojim prvim nastopom v Sloveniji odprl novogoriški festival z najdaljšo tradicijo v mestu, je eden najbolj iskanih tenorskih saksofonistov nove generacije, ki v svojem unikatnem slogu združuje jazz z afrofuturizmom. Čeprav je do danes že imel ključno vlogo pri razvoju in preoblikovanju zvokov številnih inovativnih umetnikov, se je Pennicottov pomembni prispevek šele dobro začel. Njegovo muziciranje, zelo je iskan kot saksofonist, skladatelj in multiinstrumentalist, kaže na vsestranskost in svežo umetniško izvirnost, ki vodita občinstvo do vedno novih in višjih ravni glasbene zavesti. Med strmo vzpenjajočo se glasbeno kariero je jeseni 2020 v samozaložbi izdal drugi navdušujoč album Spirit Garden, na katerem poleg več kombinacij kvarteta brez akordov nastopa tudi 26-članski godalni orkester. Gre za njegov dosedanji najbolj drzen podvig, pri katerem na lastnem glasbenem platnu komponira, orkestrira in nastopa. Prvi nastop na slovenskih tleh bo izvedel s svojim kvartetom, v katerem sodelujejo enako radovedni glasbeni umi, kot sta kontrabasist Dean Torrey in bobnar Kenneth Salters, na klavirju pa bo Idrisa Fredericka zamenjal slovenski pianist multiinstrumentalist, skladatelj, aranžer in producent Marko Črnčec.
SOBOTA | 29. junij |21.00 |Dvorana Gradu Kromberk
Alessandro Malagnino (ITA), sopranski in altovski saksofon |Xavier Larsson Paez (ESP), altovski saksofon
Sae Lee (JPN/SI), klavir
Na drugem festivalskem koncertu bo v ospredje stopil klasični saksofon, ki bo zazvenel izpod rok dveh mentorjev letošnje Poletne šole saksofona. V prvem delu bo na sopranskem in altovskem saksofonu nastopil saksofonist Alessandro Malagnino. Italijan ima za seboj izredno uspešno študijsko pot, ki jo je oplemenitil z izpopolnjevanjem pri velikih imenih saksofonizma, kot so V. David, N. Arsenijević in C. Delangle. Je nagrajenec številnih prestižnih mednarodnih tekmovanj, nastopa kot solist in član komornih sestavov. Zelo pogosto sodeluje z različnimi velikimi in priznanimi orkestri ter vodi mojstrske tečaje doma in v tujini. V drugem delu koncerta bo oder zavzel Španec Xavier Larsson Paez na altovskem saksofonu. Začetek njegove glasbene poti je zaznamoval študij saksofona in violine, ki jo še danes igra v različnih projektih s Komornim orkestrom Menorke (OCIM). Za seboj ima bogat študij saksofona, med katerim se je kalil in izpopolnjeval pri velikih imenih, kot so A. Juliàn, D. Gauthier in D. Smeyers. Kot solist je nastopal na prestižnih prizoriščih po vsem svetu in sodeloval s priznanimi dirigenti. Solistični nastopi so mu prinesli prve nagrade na različnih državnih in mednarodnih tekmovanjih, plodna sodelovanja pa so se zapekla tudi na številnih posnetih zgoščenkah. Oba saksofonista bo spremljala naša dolgoletna in nepogrešljiva japonsko-slovenska pianistka Sae Lee, tudi sicer ena najbolj iskanih spremljevalnih pianistk svoje generacije. Njena sposobnost subtilne interakcije z glasbeniki, izjemno obvladovanje instrumenta in vrhunski umetniški nivo začarata občinstvo. Spored: Claude Debussy, Alfred Desenclos, Vincent David, Kenichi Ikuno Sekiguchi, Paul Hindemith in Mathias Krüger.
NEDELJA | 30. junij | 21.00 |Dvorana Gradu Kromberk
Nikita Zimin (RUS), altovski saksofon | Sandro Compagnon (FR), sopranski saksofon
Sae Lee (JPN/SI), klavir
Kromberško grajsko dvorano bodo ob klavirski spremljavi naše dolgoletne in nepogrešljive japonsko-slovenske pianistke Sae Lee ponovno zavzeli zvoki klasičnega saksofona. V prvem delu tretjega koncerta bo nastopil Nikita Zimin, eden najprepoznavnejših predstavnikov ruske klasične šole saksofona. Po študiju na ruski Akademiji za glasbo Gnesin je uspešno magistriral na pariškem nacionalnem konservatoriju v razredu C. Delangla. Bil je štipendist štirih uglednih ustanov in zmagovalec več kot 18 državnih in mednarodnih tekmovanj. Njegov repertoar obsega skladbe različnih slogov in obdobij svetovnih skladateljev. Koncertira in vodi mojstrske tečaje doma in v tujini. V drugem delu se bo novogoriškemu občinstvu predstavil francoski saksofonist Sandro Compagnon, ki je pod mentorstvom svojega prvega učitelja – očeta pričel igrati saksofon pri rosnih šestih letih. Leta 2013 se je pridružil razredu J.-D. Michata na regionalnem konservatoriju v Lyonu, iz komorne glasbe pa je magistriral na CNSMDP v razredih C. Delangla in M. Moraguèsa. Kljub svoji mladosti je bogato glasbeno kariero začel tlakovati z mednarodnimi nagradami ter nastopi na prestižnih prizoriščih in festivalih v Franciji in tujini. Kot solist je nastopil z Orkestrom republikanske garde, redno igra s pianistom G. Dehaenom, že nekaj let pa tudi tesno sodeluje s skladateljem B. Mantovanijem. V svoj koncertni cikel L’Autre Saison (Druga sezona) ga je povabil tudi priznani violinist D. Grimal. Spored: César Franck, Sergei Prokofjev in Bruno Mantovani.
ČETRTEK |1. julij | 21.00 | Ploščad Silvana Furlana, Nova Gorica*
Pasquale Calò kvartet »Where I Come From« (ITA): Pasquale Calò, altovski in tenorski saksofon, klaviature, elektronika | Salvoandrea Lucifora, trombon, elektronika |
Carlos Ródenas Borja, kontrabas in električni bas | Alessandro Campobasso, bobni in tolkala
* V primeru slabega vremena bo koncert v Kulturnem domu Nova Gorica.
Apulijski saksofonist, skladatelj, aranžer in dirigent Pasquale Calò je letošnji predstavnik čezmejnega spogledovanja z italijansko jazz sceno. Sodeloval je s pomembnimi umetniki na področju jazza, glasb sveta, sodobne, improvizirane in elektroakustične glasbe. Od leta 2006 je nastopil na odrih v Braziliji, Franciji, Nemčiji, Italiji, Španiji ter na Danskem, Nizozemskem in Madžarskem. Bogate izkušnje ima s področja vodenja mojstrskih tečajev in delavnic v Braziliji, Italiji in Španiji – posebej gre izpostaviti stalne urbane delavnice za improvizirano glasbo Mediterraneo. Od leta 2012 vodi dva odmevna raziskovalna projekta, to sta Skupne korenine in Solo saksofon. Calò se bo na SAXGO24 predstavil s svojim kvartetom in projektom Where I Come From. Projektu je lastna glasba, ki se je rodila kot dnevnik o elementih ljudskih glasbenih tradicij, s katerimi se je Pasquale srečal v Italiji, Španiji, Indiji, Severni Afriki, Srednji in Južni Ameriki ter na Balkanu. Calò se s tem poglablja v tradicijo, da bi v novi luči prepoznal in razvil tiste elemente, ki smo jih podedovali iz tega najstarejšega dela naše kulture. Na odru se mu bodo pridružili Salvoandrea Lucifora na pozavni in elektroniki, Carlos Rodenas Borja na kontrabasu in električnem basu ter Alessandro Campobasso na bobnih in tolkalih.
TOREK | 2. julij |21.00 |Ploščad Silvana Furlana, Nova Gorica*
Kopač/Simon poletni kvintet: Jaka Kopač, altovski saksofon | Boštjan Simon, tenorski saksofon | Luigi Vitale (I), vibrafon | Miha Koren, kontrabas | Kristijan Krajnčan, bobni
* V primeru slabega vremena bo koncert v Kulturnem domu Nova Gorica.
Slovensko predstavništvo slovenske saksofonske jazz scene bosta letos sooblikovala novogoriški saksofonist, sicer tudi umetniški vodja SAXGO festivala za jazz saksofon in improvizacijo Boštjan Simon ter Jaka Kopač, najvidnejši in najproduktivnejši slovenski jazz altist, pedagog, vodja kvarteta in gostujoči solist pri Big Bandu RTV Slovenija. Jaka je znan predvsem po glasbenem izražanju, ki ga dopolnjujeta topel zvok in energija igranja. Njegova umetniška žilica pa se odraža tudi v avtorskih skladbah, ki so po eni strani zahtevne, a kljub temu poslušalcu prijetne za uho. Simona, enega bolj dejavnih domačih glasbenikov, poznamo kot izvrstnega saksofonista, improvizatorja, pihalca in elektrofonika, ki je slovensko (in širšo) glasbeno krajino zaznamoval z mnogimi udarnimi zasedbami, kot so Etceteral, There Be Monsters, Trus!, Litošt, Velkro itd. Februarja je izdal prvo solistično ploščo, na kateri je spretno združil saksofonsko igro z glasbenimi elektronskimi manipulacijami. Poletni kvintet Jake Kopača in Boštjana Simona bo festivalski oder najprej obogatil z zakladnico skladb Leeja Konitza in Warna Marsha, nato pa predstavil tudi nekaj avtorskih kompozicij. Glasba bo vijugala med cool jazzom, hard bopom in sodobnimi jazzovskimi izleti v glasbe sveta. Italijansko-slovensko ritem sekcijo sestavljajo kreativni predstavniki srednje generacije jazzistov, kot so Italijan Luigi Vitale na vibrafonu, Miha Koren, na kontrabasu in Kristijan Krajnčan na bobnih.
SREDA | 3. julij | 21.00 | Dvorana Frančiškanskega samostana Kostanjevica v Novi Gorici
Oskar Laznik, altovski saksofon | Matej Grahek, flavta | Tadej Horvat, klavir
Na šestem večeru se nam bo predstavil slovenski trio odličnih glasbenikov in pedagogov, ki je pripravil pester koncertni spored z izvirnimi deli slovenskih in tujih skladateljev ter zanimivo priredbo Ravelove Sonatine za klavir. Saksofonist Oskar Laznik je stari znanec odra SAXGO, s katerim se je večkrat srečal tako v vlogi dvakratnega nagrajenca našega mednarodnega tekmovanja kot tudi v vlogi koncertnega solista. Dodiplomski študij na ljubljanski Akademiji za glasbo (AG UL) je končal pri M. Drevenšku, podiplomski študij pa na Visoki šoli za glasbo in ples v Kölnu pri D. Gauthierju. Je prejemnik številnih državnih in mednarodnih nagrad ter priznanj. Njegov repertoar zajema tako standardna dela za saksofon kot tudi transkripcije del iz obdobij baroka, klasicizma in romantike. Kot solist in komorni glasbenik je nastopil v znanih dvoranah in festivalih številnih evropskih držav, vodi mojstrske tečaje na evropskih univerzah, veliko pozornosti posveča tudi sodelovanju s skladatelji in širjenju repertoarja za saksofon. Izdal je dve zgoščenki. Flavtist Matej Grahek se je po zaključenem do- in podiplomskem študiju na AG UL izpopolnjeval tudi na salzburškem Mozarteumu v razredu svetovno priznane flavtistke I. Grafenauer. Kot solo flavtist Orkestra Slovenske filharmonije je igral pod taktirko mednarodno uveljavljenih dirigentov, je soustanovitelj pihalnega kvinteta Artvento, solistično nastopa z domačimi in tujimi orkestri, veliko pozornosti namenja tudi jazzu s solo projekti z Big Bandom RTV Slovenija. Snemal je za enajst glasbenih albumov in avtorskih zgoščenk, pet od teh je njegovih solo projektov. Pianist Tadej Horvat je z odliko diplomiral na AG UL v razredu D. T. Srebotnjak, specialistični študij pa je zaključil v razredu A. Madžarja v Bernu. Za dosežene študijske uspehe je prejel vrsto nagrad in priznanj na državnih in mednarodnih tekmovanjih. Kot solist je nastopil s slovenskimi in tujimi orkestri, s katerimi je izvedel različne klavirske koncerte doma in v tujini. V zadnjih letih sodeluje z uveljavljenimi slovenskimi glasbeniki na najpomembnejših dogodkih in prireditvah po Sloveniji in tujini. Spored: Maurice Ravel, Fernande Decruck, Peter Šavli, Anže Rozman in Russell Peterson.
ČETRTEK | 4. julij | 21.00 | Klub TEATER, terasa SNG Nova Gorica
JAM SESSION pod vodstvom Jake Kopača in Boštjana Simona
JAM SESSION je v osnovi druženje glasbenikov, ki se sestanejo, da bi sproti sestavljali improvizirane glasbene zasedbe ter igrali improvizirano glasbo. To priložnost, ki nastaja v sodelovanju s Klubom TEATER, bomo tudi letos ponudili udeležencem Poletne šole saksofona, ki se želijo preizkusiti pred občinstvom v javnem prostoru, na predvečer sklepnega koncerta letošnjega festivala v petek, 5. julija, ko vabimo na koncert ALL TOGETHER NOW, ki ga tradicionalno oblikujejo udeleženci in mentorji Poletne šole saksofona. Letos bo koncert prav poseben, saj bo omenjeni priložnostni saksofonski orkester krstno izvedel skladbo priznanega slovenskega skladatelja mlajše generacije Leona Firšta, napisano prav za naše srečanje. Skladba, ki je nastala v želji po prepletanju klasičnega in jazz saksofona, bo hkrati postala tudi uradna himna SAXGO. JAM SESSION, pod vodstvom Jake Kopača, mentorja letošnje delavnice jazz saksofona, in Boštjana Simona, umetniškega vodje za jazz saksofon in improvizacijo, je odprt tudi za vse ostale glasbenike, ki bi želeli sodelovati ali se preizkusiti v poletni improvizaciji na terasi SNG Nova Gorica.
PETEK | 5. julij | 18.00 |Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
ALL TOGETHER NOW – zaključni koncert udeležencev in mentorjev poletne šole
Sandro Compagnon | Alessandro Malagnino | Nikita Zimin | Jaka Kopač
Poletno šolo saksofona tradicionalno sklepamo z zaključnim koncertom udeležencev in mentorjev delavnic klasičnega in jazz saksofona, ki nosi naslov ALL TOGETHER NOW. Mladim saksofonistom in saksofonistkam ponujamo s tem možnost nastopa na koncertnem odru. Za marsikaterega udeleženca je to hkrati tudi prva izkušnja koncertiranja na festivalskem prizorišču, kar je v današnjih časih izrednega pomena in neprecenljive vrednosti. Pod budnim nadzorom in vodenjem mentorjev delavnic se udeleženci med poletno šolo pripravljajo na skupen nastop, zelo pogosto takrat tudi stkejo edinstvene osebne vezi, ki se nadaljujejo in poglabljajo od nižjih glasbenih šol prek konservatorija za glasbo vse do akademskih voda ter bogatega (so)ustvarjanja na samostojni glasbeni poti. Pričujoči koncert, ki se iz leta v leto spreminja zaradi sodelujočih odmevnih mentorjev in programskega izbora, bomo letos nadgradili. Priložnostni orkester udeležencev in mentorjev letošnje Poletne šole saksofona bo krstno izvedel skladbo priznanega mladega slovenskega skladatelja Leona Firšta, napisano prav za naše srečanje. Skladba, ki je nastala v želji po prepletanju klasičnega in jazz saksofona, bo hkrati postala tudi uradna himna SAXGO.
Vstop na vse koncerte je prost. Organizator festivala si pridržuje pravico do spremembe programa. V primeru slabega vremena bodo na prostem predvideni koncerti v Kulturnem domu Nova Gorica.
Poletna šola saksofona SAXGO24
Glasbena šola Nova Gorica, 28. julij – 5. julij 2024
27. Mednarodno srečanje saksofonistov SAXGO vključuje tudi Poletno šolo saksofona, ki bo med 28. junijem in 5. julijem 2024 potekala v prostorih Glasbene šole Nova Gorica, našega dolgoletnega partnerja. Mentorji delavnice klasičnega saksofona, na katero se je prijavilo 23 udeležencev, so Sandro Compagnon (FR), Xavier Larsson Paez (ESP), Alessandro Malagnino (IT) in Nikita Zimin (RU), delavnico jazz saksofona s 4 udeleženci pa bo vodil slovenski saksofonist in pedagog Jaka Kopač. Udeleženci obeh delavnic bodo svoje šolanje sklenili na velikem odru Kulturnega doma Nova Gorica, kjer bodo skupaj z mentorji nastopili na koncertu pod imenom ALL TOGETHER NOW. Mladim saksofonistom in saksofonistkam ponujamo s tem možnost nastopa na koncertnem odru. Za marsikaterega udeleženca je to hkrati tudi prva izkušnja koncertiranja na festivalskem prizorišču, kar je v današnjih časih izrednega pomena in neprecenljive vrednosti. Organizacija Poletne šole saksofona je v rokah Kulturnega doma Nova Gorica v sodelovanju z Glasbeno šolo Nova Gorica in Glasbenim društvom Saksofonija.
Predstavitev mentorjev Poletne šole saksofona SAXGO24
Delavnica klasičnega saksofona:
| Sandro Compagnon (Francija, 1996) je začel igrati saksofon pri 6 letih, ko se je z očetom kot prvim učiteljem preselil v Chamonix Mont-Blanc. Dve leti kasneje je začel študij na regionalnem konservatoriju v Annecyju v razredu C. Charnaya in F. Mancusa. Kot desetletnik je osvojil tretjo nagrado na evropskem tekmovanju v Gapu (F) v kategoriji do 16 let, leta 2010 pa tudi tretjo nagrado na evropskem tekmovanju v Valenciennesu (F) v kategoriji solistov. Po pridobitvi DEM (diplôme d’études musicales) iz saksofona in komorne glasbe leta 2011 se je leta 2013 pridružil
razredu J. D. Michata na CRR v Lyonu. Vzporedno s študijem klasične glasbe veliko igra tudi jazz in nastopa na številnih festivalih, kot je Jazz Festival v Vannesu ali Cosmo Jazz Festival v Chamonixu. Redno nastopa na koncertih z A. Manoukianom, pred kratkim je z njim tudi snemal. Od začetka svoje kariere je imel Compagnon priložnost nastopati v prestižnih koncertnih dvoranah in na festivalih v Franciji in tujini (Parizu, Londonu, Montpellieru, Osaki, Tokiu, Nantesu, …). Skupaj s pianistom G. Dehaenom, s katerim redno sodeluje, sta nastopila na prestižnem festivalu Printemps des Arts v Monte-Carlu. Prav tako že nekaj let tesno sodeluje s skladateljem B. Mantovanijem. Svojo skladbo za solo flavto Früh v sopransko saksofonski različici je premierno izvedel v pariški Scali v živo na France Musique, za saksofon je priredil tudi veliko skladb za pihala. Pred kratkim je posnel svojo prvo avtorsko zgoščenko. Je magistrski diplomant saksofona in komorne glasbe na pariškem glasbenem konservatoriju v razredih C. Delanglea in M. Moraguèsa. Izpopolnjeval se je tudi na Univerzi za umetnost v Zürichu (Švica) v razredu L. Mlekuscha. Obiskoval je smer generativne improvizacije pri V. Lê Quangu in A. Markeasu. S kvartetom Zahir, katerega član je bil med letoma 2016 in 2021, je 2017 osvojil prvo nagrado na mednarodnem tekmovanju komorne glasbe v Osaki. Novembra 2019 je osvojil tretjo nagrado na mednarodnem tekmovanju Adolphe Sax v Dinantu v Belgiji, oktobra 2021 pa še prvo nagrado na mednarodnem tekmovanju Thomas Kuti v Solunu. Sandro je od maja 2021 tudi nagrajenec fundacije Banque Populaire.
razredu J. D. Michata na CRR v Lyonu. Vzporedno s študijem klasične glasbe veliko igra tudi jazz in nastopa na številnih festivalih, kot je Jazz Festival v Vannesu ali Cosmo Jazz Festival v Chamonixu. Redno nastopa na koncertih z A. Manoukianom, pred kratkim je z njim tudi snemal. Od začetka svoje kariere je imel Compagnon priložnost nastopati v prestižnih koncertnih dvoranah in na festivalih v Franciji in tujini (Parizu, Londonu, Montpellieru, Osaki, Tokiu, Nantesu, …). Skupaj s pianistom G. Dehaenom, s katerim redno sodeluje, sta nastopila na prestižnem festivalu Printemps des Arts v Monte-Carlu. Prav tako že nekaj let tesno sodeluje s skladateljem B. Mantovanijem. Svojo skladbo za solo flavto Früh v sopransko saksofonski različici je premierno izvedel v pariški Scali v živo na France Musique, za saksofon je priredil tudi veliko skladb za pihala. Pred kratkim je posnel svojo prvo avtorsko zgoščenko. Je magistrski diplomant saksofona in komorne glasbe na pariškem glasbenem konservatoriju v razredih C. Delanglea in M. Moraguèsa. Izpopolnjeval se je tudi na Univerzi za umetnost v Zürichu (Švica) v razredu L. Mlekuscha. Obiskoval je smer generativne improvizacije pri V. Lê Quangu in A. Markeasu. S kvartetom Zahir, katerega član je bil med letoma 2016 in 2021, je 2017 osvojil prvo nagrado na mednarodnem tekmovanju komorne glasbe v Osaki. Novembra 2019 je osvojil tretjo nagrado na mednarodnem tekmovanju Adolphe Sax v Dinantu v Belgiji, oktobra 2021 pa še prvo nagrado na mednarodnem tekmovanju Thomas Kuti v Solunu. Sandro je od maja 2021 tudi nagrajenec fundacije Banque Populaire.
| Xavier Larsson Paez (Španija, 1991) je začel svojo glasbeno pot v Ciutadelli de Menorca, kjer je najprej študiral violino in saksofon. Diplomski študij je nadaljeval z Albertom Juliàjem na konservatoriju v Barceloni, kjer je prejel izredno nagrado. Glasbeno izobraževanje je zaključil na Visoki šoli za glasbo in ples v Kölnu, kjer je diplomiral pri prof. Danielu Gauthierju, magisterij iz nove glasbe pa pri profesorju Davidu Smeyersu. Prejel je več štipendij mednarodno priznanih fundacij. Kot solist je nastopal na prestižnih prizoriščih po vsem svetu, med
drugim v Kolnu, Hamburgu, Frankfurtu, Barceloni, Madridu,Chikagu in na Dunaju. Sodeloval je z dirigenti, kot so I. Metzmacher, F. Prat, S. Blunier, P. Mann, M. Kiosk in V. Potavanich. Za svoje solistične nastope je osvojil prve nagrade na različnih državnih in mednarodnih glasbenih tekmovanjih, med drugim na mednarodnem festivalu Classic Winds 2016 v Nemčiji, SaxoVoce 2016 v Franciji, Intermusica 2014 v Avstriji, Michal Spisak 2014 na Poljskem, Mednarodnem tekmovanju saksofonistov Lodz 2012 na Poljskem in Concurso Permanente Jóvenes Intérpretes Juventudes Musicales 2009 v Španiji. Njegovi dosežki na področju komorne glasbe vključujejo prve nagrade na festivalu August Everding Musikwettbewerb 2021 v Nemčiji, na 20. mednarodnem tekmovanju komorne glasbe v Illzachu v Franciji (2017), Felix Mendelssohn-Bartholdy Hochschulwettbewerb 2014 in Karlsruher Wettbewerb für die Interpretation Neue Musik 2014 v Nemčiji ter na Coop Musik Award 2014 v Italiji. Njegovi posnetki na zgoščenkah založb Columna Música in Ars Produktion vključujejo dela skladateljev, kot so G. F. Haas, C. Shaw, F. Lévy, R. Hofmann, B. Mantovani in E. Denisov. Z albumom Transcend, ki ga je posnel s kvartetom Fukio, so bili v različnih kategorijah nominirani za nagrado Opus Klassik 2023. Trenutno poučuje na Univerzi za glasbo Hanns Eisler v Berlinu in Univerzi za glasbo in ples Kolnu. Larsson je član kvarteta Fukio in tria SpiegelBild, kot violinist sodeluje tudi v različnih projektih s komornim orkestrom OCIM. Poleg tega je med letoma 2016 in 2023 vodil ansambel saksofonov Fundació Conservatori Liceu.
drugim v Kolnu, Hamburgu, Frankfurtu, Barceloni, Madridu,Chikagu in na Dunaju. Sodeloval je z dirigenti, kot so I. Metzmacher, F. Prat, S. Blunier, P. Mann, M. Kiosk in V. Potavanich. Za svoje solistične nastope je osvojil prve nagrade na različnih državnih in mednarodnih glasbenih tekmovanjih, med drugim na mednarodnem festivalu Classic Winds 2016 v Nemčiji, SaxoVoce 2016 v Franciji, Intermusica 2014 v Avstriji, Michal Spisak 2014 na Poljskem, Mednarodnem tekmovanju saksofonistov Lodz 2012 na Poljskem in Concurso Permanente Jóvenes Intérpretes Juventudes Musicales 2009 v Španiji. Njegovi dosežki na področju komorne glasbe vključujejo prve nagrade na festivalu August Everding Musikwettbewerb 2021 v Nemčiji, na 20. mednarodnem tekmovanju komorne glasbe v Illzachu v Franciji (2017), Felix Mendelssohn-Bartholdy Hochschulwettbewerb 2014 in Karlsruher Wettbewerb für die Interpretation Neue Musik 2014 v Nemčiji ter na Coop Musik Award 2014 v Italiji. Njegovi posnetki na zgoščenkah založb Columna Música in Ars Produktion vključujejo dela skladateljev, kot so G. F. Haas, C. Shaw, F. Lévy, R. Hofmann, B. Mantovani in E. Denisov. Z albumom Transcend, ki ga je posnel s kvartetom Fukio, so bili v različnih kategorijah nominirani za nagrado Opus Klassik 2023. Trenutno poučuje na Univerzi za glasbo Hanns Eisler v Berlinu in Univerzi za glasbo in ples Kolnu. Larsson je član kvarteta Fukio in tria SpiegelBild, kot violinist sodeluje tudi v različnih projektih s komornim orkestrom OCIM. Poleg tega je med letoma 2016 in 2023 vodil ansambel saksofonov Fundació Conservatori Liceu.
| Alessandro Malagnino (Italija, 1998) je najprej študiral na konservatoriju “Tito Schipa” v Ceglie Messapica pri prof. Alessandru Trianniju, kjer je magistriral iz saksofona z oceno “110/110 con lode e menzione d’onore”, tudi po zaslugi dragocenih nasvetov prof. Juana Jimeneza Albe, ki ga je močno zaznamoval tekom enoletne specializacije na konservatoriju Manuel Castillo v Sevilli. Nato je svoje znanje izpopolnjeval v Franciji na Regionalnem konservatoriju v Versaillesu pri prof. Vincentu Davidu in njegovem asistentu
Nicolasu Arsenijeviću. Sledila je tudi specializacija na Državnem konservatoriju za glasbo in ples v Parizu v razredu prof. Clauda Delangla, kjer je leta 2022 prejel nagrado za 2. višji cikel z oceno “zelo dobro soglasno s čestitkami žirije”. Alessandro je nagrajenec več mednarodnih tekmovanj, kot so prestižnomednarodno tekmovanje Adolphe Sax (Dinant, Belgija),na katerem je osvojil drugo mesto, tekmovanje Andorra Sax Fest, tekmovanje Adolphe Sax (Hay-Les-Roses, Francija), 3. mednarodno tekmovanje saksofonistov Exigentia (Valmontone, Italija), tekmovanje Marco Fiorindo (Nichelino, Italija), tekmovanje “France Music Competition 3rd edition” in druga. Nastopa kot solist in član komornih sestavov, kot je Ensemble Next du 3e cycle pri CNSMDP. Sodeloval je z različnimi orkestri, kot so pihalni orkester Jonico salentina, Orchestre National D’île-de-France in orkester ICO “Tito Schipa” iz Lecceja. Pogosto poučuje na mojstrskih tečajih doma in v tujini, ki jih organizirajo XXVII. mednarodni saksofonski oder (Fermo, Italija), Conservatorio di musica Pietro Mascagni (Livorno, Italija), Hercegnovi (Črna gora), akademija Amici della Musica (Acri, Italija), Masterclass Exigentia in drugi.
Nicolasu Arsenijeviću. Sledila je tudi specializacija na Državnem konservatoriju za glasbo in ples v Parizu v razredu prof. Clauda Delangla, kjer je leta 2022 prejel nagrado za 2. višji cikel z oceno “zelo dobro soglasno s čestitkami žirije”. Alessandro je nagrajenec več mednarodnih tekmovanj, kot so prestižnomednarodno tekmovanje Adolphe Sax (Dinant, Belgija),na katerem je osvojil drugo mesto, tekmovanje Andorra Sax Fest, tekmovanje Adolphe Sax (Hay-Les-Roses, Francija), 3. mednarodno tekmovanje saksofonistov Exigentia (Valmontone, Italija), tekmovanje Marco Fiorindo (Nichelino, Italija), tekmovanje “France Music Competition 3rd edition” in druga. Nastopa kot solist in član komornih sestavov, kot je Ensemble Next du 3e cycle pri CNSMDP. Sodeloval je z različnimi orkestri, kot so pihalni orkester Jonico salentina, Orchestre National D’île-de-France in orkester ICO “Tito Schipa” iz Lecceja. Pogosto poučuje na mojstrskih tečajih doma in v tujini, ki jih organizirajo XXVII. mednarodni saksofonski oder (Fermo, Italija), Conservatorio di musica Pietro Mascagni (Livorno, Italija), Hercegnovi (Črna gora), akademija Amici della Musica (Acri, Italija), Masterclass Exigentia in drugi.
| Nikita Zimin (Rusija, 1987) je eden najprepoznavnejših predstavnikov ruske klasične šole saksofona. Diplomiral je na ruski Akademiji za glasbo Gnesin, v razredu profesorice Margarite Šapošnikove, sicer tudi ustanoviteljice ruske klasične šole saksofona. Zaključil je tudi magistrski študij na pariškem nacionalnem konservatoriju v razredu profesorja Clauda Delangla. Koncertira in vodi mojstrske tečaje v Rusiji in tujini (Švica, Francija, Nemčija, Španija, ZDA, Koreja, Azerbajdžan, Kazahstan). Bil je štipendist Fundacije Mstislava Rastropoviča,
Fundacije “Ruska uprizoritvena umetnost”, predsednika Ruske federacije in francoske vlade. Na področju orkestrskega ustvarjanja lahko omenimo sodelovanja z velikani, kot so Simfonični orkester Volgograd, Državni simfonični orkester iz Sankt Peterburga, Državni simfonični orkester Udmurt, Meklenburški državni zbor, Severozahodna nemška filharmonija in drugi. Njegov repertoar obsega skladbe različnih slogov in obdobij svetovnih skladateljev, kot so Bach, Teleman, Donizetti, Paganini, Dubois, Rivčun, Glazunov, Rahmaninov, Creston, Iber, Milhaud, Piazzola, Denisov, Šostakovič, Hačaturjan, Tomasi, Debussy, Lauba, Tanada, Gershwin, Franc, Shmitt, Larsson, Swerts, Soge. Zimin je zmagovalec več kot 18 državnih in mednarodnih tekmovanj. Trikratni zmagovalec Delphic Games/Delfskih iger (Astana, Kazahstan – 2006, Novosibirsk – 2008, Samara – 2009), zmagal je tudi na najprestižnejšem mednarodnem tekmovanju Adolph Sax (Dinant, Belgija, 2014), kjer je leta 2010 osvojil tudi 2. nagrado in posebno nagrado za najboljšo interpretacijo obvezne skladbe v finalu. Bil je prvi tudi na prvem mednarodnem tekmovanju Glas saksofona v sodobnem svetu (Moskva, Rusija, 2011). Med njegovimi številnimi prejetimi nagradami izstopajo diploma “Golden Talent – 2008-2009” za najboljšega glasbenika leta fundacije Russian Performing Art, Zahvala guvernerja moskovske regije B. V. Gromova za zmage na vseruskih tekmovanjih, diploma zmagovalca foruma “Breakthrough” – 2009, diploma Laureata za nadarjene mlade glasbenike, ustanovljena s predsedniškim odlokom ter diploma “Najboljši študent Gnesinove akademije za glasbo – 2010”. Nikita Zimin je ambasador podjetja Henri SELMER.
Fundacije “Ruska uprizoritvena umetnost”, predsednika Ruske federacije in francoske vlade. Na področju orkestrskega ustvarjanja lahko omenimo sodelovanja z velikani, kot so Simfonični orkester Volgograd, Državni simfonični orkester iz Sankt Peterburga, Državni simfonični orkester Udmurt, Meklenburški državni zbor, Severozahodna nemška filharmonija in drugi. Njegov repertoar obsega skladbe različnih slogov in obdobij svetovnih skladateljev, kot so Bach, Teleman, Donizetti, Paganini, Dubois, Rivčun, Glazunov, Rahmaninov, Creston, Iber, Milhaud, Piazzola, Denisov, Šostakovič, Hačaturjan, Tomasi, Debussy, Lauba, Tanada, Gershwin, Franc, Shmitt, Larsson, Swerts, Soge. Zimin je zmagovalec več kot 18 državnih in mednarodnih tekmovanj. Trikratni zmagovalec Delphic Games/Delfskih iger (Astana, Kazahstan – 2006, Novosibirsk – 2008, Samara – 2009), zmagal je tudi na najprestižnejšem mednarodnem tekmovanju Adolph Sax (Dinant, Belgija, 2014), kjer je leta 2010 osvojil tudi 2. nagrado in posebno nagrado za najboljšo interpretacijo obvezne skladbe v finalu. Bil je prvi tudi na prvem mednarodnem tekmovanju Glas saksofona v sodobnem svetu (Moskva, Rusija, 2011). Med njegovimi številnimi prejetimi nagradami izstopajo diploma “Golden Talent – 2008-2009” za najboljšega glasbenika leta fundacije Russian Performing Art, Zahvala guvernerja moskovske regije B. V. Gromova za zmage na vseruskih tekmovanjih, diploma zmagovalca foruma “Breakthrough” – 2009, diploma Laureata za nadarjene mlade glasbenike, ustanovljena s predsedniškim odlokom ter diploma “Najboljši študent Gnesinove akademije za glasbo – 2010”. Nikita Zimin je ambasador podjetja Henri SELMER.
Delavnica jazz saksofona
| Jaka Kopač (Slovenija) je prepoznaven kot eden izmed vodilnih jazz saksofonistov mlajše slovenske generacije glasbenikov. Svoje saksofonske izkušnje si je nabiral že kot mlad fant pri učitelju Francu Zupancu, kasneje pa sta bila njegova mentorja še cenjena glasbenika Saša Nestorović in Stjepko Gut. Po končani fakulteti za umetnost v Gradcu se je odločil za študij na severu Evrope na priznani Sibeliusovi akademiji za glasbo, kjer je pridobil naziv magister. Do sedaj je Kopač sodeloval pri različnih evropskih in svetovnih projektih, kot so European Movement
Jazz Orchestra, European Jazz Orchestra, New School Jazz Orchestra in Umo Big band ter z glasbeniki, kot so Jonathan Blake, Jimmy Owens, Doug Hammond, Danny Grissett, Vincente Archer, Benito Gonzales, Dusko Gykovic, Boško Petrović, George Garzone in Lennie Pickett. Jaka je znan predvsem po svojem glasbenem izražanju, ki ga dopolnjujeta njegov topel zvok in energija igranja. Njegova umetniška žilica pa se odraža tudi v avtorskih skladbah, ki so po eni strani zahtevne, a kljub temu poslušalcu prijetne za uho. Njegova glasba nosi posebno globino, ki se v celoti izrazi skozi improvizacijo in takrat doseže svoj vrhunec. Leta 2009 je izdal svoj prvi album z naslovom Almost There, letos pa bo izdal drugi album, ki nosi mednarodni naslov Present Thoughts oz. Trenutne misli. Na albumu, ki je bil posnet v New Yorku, sodelujejo trije glasbeniki svetovnega kalibra: Orrin Evans, Vicent Archer in Willi Jones III. Poleg njegovih dosežkov kot jazz saksofonist, mu lahko pripišemo tudi bogato in produktivno pot na področju glasbene pedagogike. Od leta 2010 je v novomeški Glasbeni šoli Marjana Kozine zaposlen kot učitelj saksofona. V tem času je spoznal, da mora svojim učencem ponuditi več kot samo tedenske ure saksofona. S tem namenom je znotraj šole organiziral več različnih saksofonskih zasedb ter z njimi zbudil zanimanje mladih za saksofon in glasbo. Nekateri njegovi učenci se, kot posledica njegovih učnih metod, lahko pohvalijo z nastopi v big bandih in drugih zasedbah, npr. v Big bandu Medicinske fakultete. Na njegovo pobudo so na novomeški glasbeni šoli pred dvema letoma ustanovili big band, ki ga od začetka vodi še danes. Glede na pretekle dosežke lahko sklepamo, da bo Jaka s svojim delom in zanimanjem za glasbo prispeval še veliko dobrih projektov tako kot glasbenik, kot učitelj.
Jazz Orchestra, European Jazz Orchestra, New School Jazz Orchestra in Umo Big band ter z glasbeniki, kot so Jonathan Blake, Jimmy Owens, Doug Hammond, Danny Grissett, Vincente Archer, Benito Gonzales, Dusko Gykovic, Boško Petrović, George Garzone in Lennie Pickett. Jaka je znan predvsem po svojem glasbenem izražanju, ki ga dopolnjujeta njegov topel zvok in energija igranja. Njegova umetniška žilica pa se odraža tudi v avtorskih skladbah, ki so po eni strani zahtevne, a kljub temu poslušalcu prijetne za uho. Njegova glasba nosi posebno globino, ki se v celoti izrazi skozi improvizacijo in takrat doseže svoj vrhunec. Leta 2009 je izdal svoj prvi album z naslovom Almost There, letos pa bo izdal drugi album, ki nosi mednarodni naslov Present Thoughts oz. Trenutne misli. Na albumu, ki je bil posnet v New Yorku, sodelujejo trije glasbeniki svetovnega kalibra: Orrin Evans, Vicent Archer in Willi Jones III. Poleg njegovih dosežkov kot jazz saksofonist, mu lahko pripišemo tudi bogato in produktivno pot na področju glasbene pedagogike. Od leta 2010 je v novomeški Glasbeni šoli Marjana Kozine zaposlen kot učitelj saksofona. V tem času je spoznal, da mora svojim učencem ponuditi več kot samo tedenske ure saksofona. S tem namenom je znotraj šole organiziral več različnih saksofonskih zasedb ter z njimi zbudil zanimanje mladih za saksofon in glasbo. Nekateri njegovi učenci se, kot posledica njegovih učnih metod, lahko pohvalijo z nastopi v big bandih in drugih zasedbah, npr. v Big bandu Medicinske fakultete. Na njegovo pobudo so na novomeški glasbeni šoli pred dvema letoma ustanovili big band, ki ga od začetka vodi še danes. Glede na pretekle dosežke lahko sklepamo, da bo Jaka s svojim delom in zanimanjem za glasbo prispeval še veliko dobrih projektov tako kot glasbenik, kot učitelj.
27. Mednarodno srečanje saksofonistov SAXGO24
Organizator: Kulturni dom Nova Gorica
Umetniško vodstvo 27. Mednarodnega srečanja saksofonistov SAXGO24: Jan Gričar in Boštjan Simon
Mentorji delavnice za klasični saksofon: Sandro Compagnon (Francija), Xavier Larsson Paez (Španija), Alessandro Malagnino (Italija) in Nikita Zimin (Rusija).
Mentor delavnice za jazz saksofon: Jaka Kopač (SI)
Partnerja Poletne šole saksofona: Glasbena šola Nova Gorica, Društvo Saksofonija
Projekt sofinancirajo: Mestna občina Nova Gorica in Ministrstvo za kulturo Republike Slovenije
Medijski partnerji: Radio Robin, Radio Koper, Radio Company (I), Easy Network (I), Radio Easy Rock (I), Radio 80 (I)
Zlati sponzorji: Vandoren, Henri Selmer Paris, SoundShop
Sponzorji: HiT - Hotel Sabotin in Hotel Park, Garage Hostel nova Gorica, Hostel Nova Gorica (Dijaški dom), Klub Teater
Vodja projekta: Pavla Jarc, direktorica Kulturnega doma Nova Gorica
Koordinatorka projekta: Barbara Poša Belingar, odnosi z javnostmi
Oblikovanje celostne podobe: Špela Lutman
VIR: Kulturni dom Nova Gorica