Novi štirje sogovorniki razkrivajo še vrsto zanimivih podkastov, ki so v letošnjem poletju vredni vaše pozornosti.
Novi štirje sogovorniki razkrivajo še vrsto zanimivih podkastov, ki so v letošnjem poletju vredni vaše pozornosti.
Tina Guček
Novinarka Marketing magazina
Foto: StockSnap/Pixabay
Anja Rus Bajželj, vodjo digitalnega trženja na Pro Plusu, pravi, da sta jo v zadnjih tednih navdušila podkasta Atmosfercev. »V enem je sodeloval Dan Lenard, stilist in oblikovalec jaht, v drugem pa Ivo Boscarol, ustanovitelj podjetja Pipistrel. Oba gosta sta izjemno uspešna podjetnika v svetovnem merilu in zanimivo je bilo slišati, kako razmišljata, kako vidita trg in prihodnost, kako gledata na zaposlene ... Voditelji podkasta pa so tudi super. Postavljajo raznolika in zanimiva vprašanja, so razgledani, vmes pa se znajo tudi pošaliti, tako da ustvarijo res prijetno vzdušje – pa sicer nisem ljubiteljica avtomobilov ali drugih prevoznih sredstev,« pravi.
Vsaka epizoda je vir navdiha in skupek nasvetov
Melanjo Korošec, direktorico strateškega marketinga in inovacij v Marlesu, vedno znova navdušuje podkast, ki ga priporoča tudi drugim. »To je The Diary of a CEO Stevena Bartletta. Steven uspešno predstavlja poglobljene vsebine in iz sogovorcev izvabi najbolj osebne zgodbe ter dragocena priporočila. Vsaka epizoda ni le priložnost za osebno in profesionalno rast, je vir navdiha in skupek nasvetov, ki lahko koristijo vsakomur, ne glede na področje delovanja,« meni.
Najbolj navezan na stare dobre knjige
Janes Rakušček, izvršni kreativni direktor v agenciji Luna \TBWA, pravi, da ni najbolj vnet poslušalec podkastov, saj ima pri sprejemanju in procesiranju novih informacij in znanj raje svoj ritem, zaradi katerega je najbolj navezan na stare dobre knjige. »Podkasti so zame velikokrat preprosto prepočasni, vseeno pa se tu in tam priklopim na kakšnega, ki me zanima čisto osebno. Pri izbiri pa sem namenoma kar najbolj eklektičen. Tu navajam pravzaprav le tri primere. Filmska produkcijska hiša A24 je med najbolj zanimivimi producenti, pod njihovim okriljem so nastali filmi, kot so The Lighthouse Roberta Eggersa, Uncut Gems bratov Safdie (verjetno najboljša vloga Adama Sandlerja), The Zone of Interest Jonathana Glazerja, pa HBO serija Euphoria ... skratka, vredno poslušanja,« pravi.
Kot drugega navede intersekcijski feministični The Polyester Podcast, ki ga vodita Ione Gamble in Gina Tonic. »Ukvarja se s feminističnim pogledom na aktualna kulturna dogajanja in to počne duhovito, ironično in prodorno. Ne zadovolji se s površino, ampak išče globlje mehanizme. 'Zaupajte svojemu slabemu okusu, pravi podkast, Gina pa dodaja: Moram se poročiti s kakšnim Tonyjem, da bom lahko pozirala kot Gina, mafijska žena,« podkast opiše Janes Rakušček.
Tretji na seznamu njegovih najljubših je Brain in a Vat, podkast s sodobnimi filozofi, ki pretresajo tako različne teme, kot je izraealsko-palestinski konflikt in etika preklinjanja. »Ime izvira iz miselnega eksperimenta, ki predvideva, da so naši možgani v posodi in priključeni na računalnik, ki ustvarja privid realne eksistence in doživljanj – nekakšna Matrica, torej, sicer pa označuje skepticizem in preizpraševanje. Doping za možgane, realno in neizprosno obenem,« pravi.
Podkaster o podkastih
Za konec smo za mnenje o »top podkastih« povprašali še enega od najbolj znanih slovenskih voditeljev podkastov, Klemna Selakoviča. Tudi on je navedel svoje najljubše. »Prvi je Acquired, zaradi narave mojega trenutnega dela in postavljanja startupa Astra AI mi namreč zelo koristijo zgodbe, ozadja in strategije najuspešnejših podjetij v zgodovini človeštva. All-In Podcast je odličen tedenski podkast za spremljanje trenutnih trendov in različnih pogledov na te tematike s strani gostiteljev, ki vsi delujejo na področju venture investiranja. Ponujajo poglobljene diskusije o najnovejših tehnoloških in finančnih trendih. Tako kot All-In podcast tudi BG2Pod ponuja dragocene vpoglede v aktualne trende in perspektive, kar mi pomaga ostati na tekočem z dogajanjem na trgu,« pravi Selakovič.
V peterico svojih najljubših je uvrstil še Michael Singer Podcast, saj je Michael Singer avtor njegovih najljubših knjig. »Podkast vsebuje zvočne posnetke njegovih predavanj, ki so bolj namenjeni meditaciji kot pridobivanju novih informacij. Podobno kot Michael Singer tudi Krishnamurti v podkastu Urgency of Change ponuja globoke vpoglede in meditativne vsebine, ki so posnetki njegovih predavanj. Njegove modrosti spodbujajo k razmisleku o življenju in osebnem razvoju,« sklene.
VIR: MM