Ob koncu leta 2022 smo pripravili nabor hiš, po katerih ste v letošnjem letu največ povpraševali ali za katere smo od vas dobili najboljši odziv.
Napisal/a: Boštjan Kralj, vodja tržnega komuniciranja
Njihova arhitekturna zasnova je različna, tako kot so različne želje in potrebe njihovih stanovalcev ter lokacijske zahteve, vsem pa je skupen sodoben in funkcionalen design in visoko bivalno udobje. Vsako od njih si v sodelovanju z arhitekti lahko prilagodite po svoje ali pa jo že od začetka zasnujete povsem po svojih željah. Navsezadnje vsaka hiša vedno odraža značaj ljudi, ki so si ali si še bodo v njej ustvarili svoj dom. Naj bodo tudi vam v navdih ob razmišljanju o novem domu.
Lumarjeva risalna deska – projekt R9
Individualna zasnova hiše R9 na ponuja maksimalno udobje bivanja. Tloris odraža jasno delitev dveh programov, zračnih in svetlih bivalnih ter intimnih in udobnih spalnih prostorov. Njuno delitev še poudarja igra dveh različnih volumnov. Izpostavljen dnevno bivalni del je višji in podkleten, spalni del z dvema sobama, kabinetom in udobno spalnično suito pa nižji in postavljen v zaledju. Prostorna kuhinja in jedilnica, ki omogočata izhod na teraso, ter dnevna soba v pritličju bivalnega dela sta povezana s klubsko sobo in fitnesom v kletni etaži. Nad obema volumnoma lebdi ravna streha v obliki tankega napušča.
Hiša Varius-R 202
Prostorna hiša z ravno streho Varius-R 202 se lahko z 200 kvadratnimi metri bivalnih površin, dodatno udobje pa ponuja še velika pokrita terasa, ki razkošni dnevno bivalni del podaljša v zunanjost in omogoča prijetno zavetje v vseh letnih časih. Odprtost se nadaljuje tudi v zgornjem nadstropju s komfortno spalnično suito, ki ima dostop na diskretno zunanjo teraso. Funkcionalna razporeditev s prostornima otroškima sobama, skupnim družabnim kotičkom in lastno kopalnico pa mlajših članom omogoča veliko veselja in občutek intimnosti.
Hiša Komfort 200
Arhitektura linije Komfort izhaja iz enostavne zasnove tradicionalnih hiš s strmim naklonom strehe. Podaljšani napušči notranjost hiše povežejo z okolico hiše in prijetno pokrito teraso. Osrednji bivalni prostor povišan v mansardo z dodatno osvetlitvijo s strešnimi okni še poveča občutek prostornosti in odprtosti notranjosti. Tlorisna razporeditev je prilagodljiva in uteleša bivanjski slog sodobne družine.
Arhitektura: Miha Završnik
Hiša Aspectus 180
Za pritlično hišo Aspectus je značilna tridelna delitev volumnov. Velik in svetel dnevno bivalni del uokvirjata velika spalna suita na eni strani in dve otroški sobi na drugi strani. Osrednji prostor se odpira na obe strani in tako poveže dogajanje v in zunaj hiše in poveča občutek prostornosti, v zaledju volumenskih mas, ki ga obdajajo, pa se ustvarijo intimni prostori stran od neželenih pogledov. Tridelne volumne povezuje stanjšana streha, ki pokriva vhod in se na drugi strani nadaljuje v pokrito teraso.
Individualna pasivna hiša
Sodobno zasnovana individualna pasivna hiša na hribu predstavlja sodoben vzorec trajnostne gradnje, ki nudi visoko udobje bivanja in možnost preživljanja kakovostnega življenja. Arhitekturna zasnova hiše združuje klasično dvokapnico z elementi sodobne arhitekture in odraža vse želje in potrebe njenih lastnikov. Optimalno izkorišča lokacijske pogoje s čudovitimi razgledi na okolico in energetsko učinkovitostjo. Velike steklene površine v dnevno bivalnih prostorih zagotavljajo odlično osvetlitev, hkrati pa v zimskem času omogočajo pasivno ogrevanje na račun pridobljene sončne energije. Tloris je dinamičen in odprto zasnovan. Nadstropje je razdeljeno na bivalni del s prostorno kuhinjo z jedilnico, ki se povezuje z dnevno sobo, in ločen starševski del. S pritličjem, v katerem se nahajajo kabinet, otroške sobe, kopalnica in wellnes prostor, ga povezuje notranje in zunanje stopnišče.
Arhitekt: Miha Završnik
Hiša Alea 156
Arhitekturna zasnova hiše Lumar Alea 156 se spogleduje s tradicijo, ki jo presega s sodobnimi oblikovalskimi trendi. Dvokapna zasnova ji omogoča dobro vpetost v slovensko kontinentalno podeželje, v mestna in primestna okolja. Dve nadstropji z dnevno-bivanjskimi prostori v pritličju in v mansardo umaknjenim spalnim delom nudita ravno dovolj prostora štiričlanski družini. Zunanjost z izraziti poudarki podaljšanih napuščev ji daje diskretno zavetje in hkrati omogoča odprtost z velikimi steklenimi površinami.
Hiša Lumis 145
Hiša Lumis 145 je prepoznavna po tem, da dobro izkorišča moč sonca. Obraz hiše, obrnjen proti soncu, predstavlja daljša fasada z osončenimi bivalnimi prostori v pritličju in dvema otroškima sobama v mansardi. Njena druga stran z vhodno fasado na strani ulice ob tem pogledu deluje izrazito nevsiljivo. Tlorisna zasnova nudi funkcionalno dovršeno razporeditev petčlanski družini z idealno osvetlitvijo tistih prostorov, ki jo potrebujejo in hkrati umirjenostjo spalnega dela.
Hiša Vivus 140
Hiša Vivus 140 dopolnjuje ponudbo mansardnih skoraj nič-energijskih hiš Lumar. Spogleduje se s tradicionalnimi oblikami in ji z izbranimi detajli vdihuje sodobnost. Odprt dnevno bivalni prostor v pritličju se z velikimi steklenimi površinami povezuje z zunanjostjo. Nadkrita terasa nudi diskretno zavetje za druženje v vseh letnih časih. Ločeni funkcionalno zasnovani spalni prostori v mansardi omogočajo maksimalno bivalno udobje celotne družine.
Hiša Kaja-M 124
Tradicija s pridihom sodobnosti nudi brezčasno podobo. Zahvaljujoč klasični zasnovi hiše Kaja-M 124 z dvokapno streho, tradicionalnimi napušči in izpostavljenim izzidkom se lahko zlije z okolico slovenskega kontinentalnega podeželja in mestnih ter primestnih predelov. Izzidek tvori tudi prijetno zavetrje zunanji pokriti terasi z letno kuhinjo za brezskrbne užitke na prostem. Velike steklene površine bivalnega dela omogočajo izjemno osvetlitev ter čudovite poglede v okolico.
Hiša Gea 120
Vzdolžno zasnovana pritlična hiša Gea 120 z daljšo stranico obrnjeno proti jugu optimalno izkorišča moč sonca. Vsi vitalni prostori v hiši, vključno z otroškima sobama, so dobro osončeni od zgodnjega dopoldneva do poznega popoldneva, odvisno od letnega časa. Imajo tudi dostop na vrt, zato so primerni za družine, ki imajo radi stik z naravo. To dopolnjuje tudi v pokrito teraso podaljšan bivalni del, ki omogoča brezskrbno bivanje na prostem. Strešni nakloni so prilagodljivi, zato je hiša primerna za večji del slovenskega podeželja, urbanih območij in Primorja.
VIR: LUMAR