Prodajno mesto Tepanje AC - zahod leži na avtocesti iz Maribora proti Ljubljani, med mestoma Slovenska Bistrica in Slovenske Konjice.
Prodajno mesto je bilo odprto leta 1976, na novi avtocesti med Mariborom in Vranskim proti Ljubljani. Takrat je bilo to edino prodajno mesto med Mursko Soboto in Ljubljano, ki je delalo "non-stop".
Prodajni asortiman je bil takrat povsem drugačen od današnjega, saj so se zraven goriva prodajali še rezervne dele za avtomobile, olja in gume. Ker so bili znani kot dobri poznavalci in prodajalci rezervnih delov, so imeli zelo veliko strank, od blizu in daleč. S širitvijo prodajnega asortimana so nato začeli prodajati še pijače, sledila je prehrana, rezervne dele pa so počasi začeli opuščati. Ker je prodajni prostor kmalu postajal premajhen, so leta 2001 stari objekt porušili in postavili novega, večjega. Junija 2015 je nato sledila še ena prenova, s katero pa so v prodajni prostor vključili okrepčevalnico Fresh in istega leta prav tako prvo e-polnilnico na avtocesti.
Mlada ekipa s posebno energijo
Ker so locirani ob avtocesti, imajo zelo pester nabor strank. Veliko je tujcev, predvsem med prazniki in turistično sezono, šoferjev tovornjakov, delavcev, ki se vozijo na delo proti Ljubljani, tudi nekaj domačinov jih obišče, slednji najpogosteje ob vikendih in ponoči. »Po stažu smo dokaj mlada ekipa, po starosti pa imamo povprečje okrog 35 let. Odnosi med zaposlenimi so odlični, zelo dobro sodelujemo in se podružimo tudi izven delovnega časa, na kakšnem pikniku, zaključku leta,« razlaga Janez Trdin, tamkajšnji poslovodja.
Spijejo kavo in se napolnijo z energijo
Ljudje jih prepoznajo predvsem po prijaznosti in ustrežljivosti. Veliko strank pravi, da se pri njih enostavno morajo ustaviti, da spijejo odlično Kavo na poti in se napolnijo z energijo, ki jo izžareva prodajno mesto skupaj z zaposlenimi. Posebnost prodajnega mesta pa je tudi ta, da imajo na strehi sončne celice, ki jim pomagajo do oskrbe z lastno energijo. »Sončno elektrarno imamo že od leta 2010, saj smo v Petrolu že takrat vedeli, da je to prihodnost, ki se v današnjem času energetske krize, ko poskušamo biti čim bolj samooskrbni, še posebej odraža kot pametna odločitev in naložba,« pove Trdin.
PR in foto: Petrol