Ekipa zaposlenih v Skupini Elektro Gorenjska je prejela bronasto priznanje na razpisu za najboljše inovacije Gorenjske za leto 2023. Priznanje so prejeli za orodje Hosting capacity.

Avtor:
Mare Bačnar

Avtor fotografij:
Mare Bačnar
Ekipa zaposlenih v Skupini Elektro Gorenjska je prejela bronasto priznanje na razpisu za najboljše inovacije Gorenjske za leto 2023. Priznanje so prejeli za orodje Hosting capacity. 

Prejšnji četrtek je Regionalna zbornica Gorenjska skupaj s podporniki INOvativnosti in v partnerstvu z MGTŠ in SPIRIT Slovenija podelila priznanja najboljšim inovacijam v gorenjski regiji. Štiri najbolje ocenjene inovacije bodo kandidirale za priznanja na nacionalni ravni, ki bodo podeljena v okviru Dneva inovativnosti letos septembra. Podeljenih je bilo šest zlatih, sedem srebrnih, dve bronasti priznanji in ena invencija. Na razpis za podelitev priznanj najboljšim inovacijam Gorenjske za leto 2023 se je odzvalo 14 podjetij in en samostojni inovator, s skupaj 16 prijavljenimi inovacijskimi projekti. Za podelitev priznanj so se upoštevali projekti, ki so vsebovali kriterij odličnosti in učinkovitosti, ter so obenem uspešno uporabljeni v praksi. V nagrajenih inovacijskih projektih je sodelovalo preko 90 inovatork in inovatorjev ter skupin. Velika večina inovacijskih projektov je odlično pripravljenih, kar je bistvenega pomena za dobro in jasno predstavitev ter ocenjevanje.

Za podelitev priznanj so se upoštevali projekti, ki so vsebovali kriterij odličnosti in učinkovitosti, ter so obenem uspešno uporabljeni v praksi. V nagrajenih inovacijskih projektih je sodelovalo preko 90 inovatork in inovatorjev ter skupin. Velika večina inovacijskih projektov je odlično pripravljenih, kar je bistvenega pomena za dobro in jasno predstavitev ter ocenjevanje. Bronasto priznanje je prejela Elektro Gorenjska za Hosting capacity orodje s sodelujočo ekipo: dr. Erik Dovgan (Aeterna d.o.o.), dr. Boštjan Strmčnik (Aeterna d.o.o.), dr. Ciril Kafol, mag. Blaž Hafnar, Miha Noč, Anže Vilman, Mitja Luznar, Blaž Dobravec in Nejc Petrovič.

Orodje za izračun priključne zmogljivosti omrežja je informacijski sistem, razvit v sodelovanju podjetji Aeterna in Elektro Gorenjska, ki kot prvo v Sloveniji omogoča povsem avtomatski izračun možnosti priključitve proizvodnega vira, kot je na primer sončna elektrarna v elektrodistribucijsko omrežje. Prednost orodja je v tem, da postopek obravnave soglasij za nove priključitve povsem digitalizira in skrajša čas obravnave na zgolj nekaj trenutkov.

VIR: Naš Stik