Portorož, 10. april 2025 - Več kot 800 kadrovskih strokovnjakov, direktorjev in vodij se je zbralo na največjem slovenskem HR dogodku, #loveHR Summitu - Slovenskem kadrovskem kongresu, ki danes in jutri v GH Bernardin poteka v organizaciji podjetja Planet GV in Slovenske kadrovske zveze.

Portorož, 10. april 2025 - Več kot 800 kadrovskih strokovnjakov, direktorjev in vodij se je zbralo na največjem slovenskem HR dogodku, #loveHR Summitu - Slovenskem kadrovskem kongresu, ki danes in jutri v GH Bernardin poteka v organizaciji podjetja Planet GV in Slovenske kadrovske zveze. V središču prvega kongresnega dne je bila slavnostna podelitev priznanj za HR ekipo 2025 ter Kadrovski up 2025, s katerimi organizatorji izpostavljajo najboljše kadrovske prakse in posameznike, ki pomembno prispevajo k razvoju stroke.

Direktor podjetja Planet GV, Peter Ribarič, je ob podelitvi poudaril pomen priznanj za širšo skupnost: "Letos smo znova priča projektom, ki nedvoumno potrjujejo, kako ključna je vloga HR-ja pri razvoju podjetij in javnih organizacij. Današnji nagrajenci in finalisti dokazujejo, da so HR-strokovnjaki ne le inovativni, temveč - si drznem reči - tudi napredni v mednarodnem merilu. Vlaganje v ljudi, vodenje in kadrovske procese prinaša organizacijam prepotrebne pozitivne spremembe, ki so v času negotovosti in hitrih sprememb bolj pomembne kot kdajkoli prej."

Mag. Ivan Papič, predsednik Slovenske kadrovske zveze, je dodal: "Veseli smo, da kot partnerji #loveHR Summita - Slovenskega kadrovskega kongresa, enega največjih kadrovskih dogodkov v Sloveniji, aktivno sodelujemo pri oblikovanju programa. S članstvom v programskem odboru soustvarjamo teme, ki odražajo najnovejše trende in izzive v svetu kadrov."

HR ekipa 2025 je Telekom Slovenije

Med navdušenim aplavzom udeležencev je naziv HR ekipa 2025 prejela ekipa iz Telekoma Slovenije. Strokovno komisijo so prepričali s svojo avtentičnostjo, izjemno povezanostjo, ekipnim duhom in celovitim pristopom k razvoju zaposlenih. "Ekipa odraža proaktivnost, izjemno medsebojno povezanost in zavzetost za rast zaposlenih. Vse to se kaže v projektih, s katerim drzno rešujejo izzive digitalizacije in umetne inteligence. Komisija je izpostavila njihovo sposobnost strateškega povezovanja HR s poslovno transformacijo ter moč zavzetosti in strokovnosti, s katerima tkejo vezi zaupanja. Oddelek Upravljanja s kadri in splošne zadeve Telekoma Slovenije ni le podporna služba, temveč je eden od ključnih deležnikov uspešne poslovne transformacije podjetja ter zgled celotni slovenski HR skupnosti," so zapisali člani strokovne komisije, ki jo sestavljajo kadrovski strokovnjaki iz Slovenske kadrovske zveze, zmagovalci preteklega leta in uredništvo revije HR&M.

Helena Lokar, direktorica sektorja Upravljanje s kadri in splošne zadeve v Telekomu, je ob prejemu priznanja izpostavila: "S ponosom in hvaležnostjo sprejemamo nagrado HR ekipa 2025, ki je priznanje za trud, predanost in vizijo naše ekipe. Hkrati je nagrada tudi naša zaveza, da bomo na svojem področju nadaljeval svoje poslanstvo in s svojim delom prispeval k razvoju stroke. Verjamemo v moč kulture, ki spodbuja sodelovanje, odgovornost, zaupanje in inovativnost. S svojo motiviranostjo, odprtostjo, samozavestjo in timskim duhom gradimo M.O.S.T. - most med zaposlenimi, timi in prihodnostjo podjetja. Nagrada nam daje nov zagon za nadaljnje uresničevanje naše vizije - da ustvarjamo delovno okolje, kjer lahko vsi prispevamo k skupnemu uspehu. Zahvaljujemo se vodstvu za vso podporo ter sodelavkam in sodelavcem za aktivno sodelovanje pri kreiranju sprememb na kadrovskem področju. Hvala in pohvala ekipi; za srčnost, skrbnost, strokovnost, zavzetost in predanost, s katero gremo vedno na boljše."

Kadrovski up 2025 je Ines Časar

Naziv Kadrovski up 2025 je osvojila Ines Časar, ki je komisijo navdušila z magistrskim delom Pomen medosebnih konfliktov, nespoštljivosti in ruminacije pri zdravju ter blagostanju zaposlenih. Komisja je odločitev utemeljila z besedami, da njeno delo izstopa po znanstveni poglobljenosti, aktualnosti in neposredni uporabnosti za organizacijsko prakso.

Avtorica je s pomočjo jasno zastavljene longitudinalne raziskave preučevala vpliv negativnih delovnih odnosov in ruminacije na ključne kazalnike zdravja zaposlenih - čustveno izčrpanost, mišično-skeletne simptome in kakovost spanja. Njene ugotovitve predstavljajo pomembno opozorilo delodajalcem o dolgoročnih posledicah razdiralnih odnosov na delovnem mestu in ponujajo konkretna izhodišča za izboljšanje psihosocialnega okolja v organizacijah. Delo Ines Časar pomembno prispeva k razumevanju vloge odnosov pri zdravju zaposlenih in s tem k razvoju kadrovske stroke.

Nagrajeneka Ines Časar je ob tej priložnosti dejala: "V magistrskem delu sem želela raziskati, kakšen pomen imajo medosebni konflikti in nespoštljivost pri zdravju zaposlenih. Zanimalo me je, kaj se zgodi po tistem enkratnem dogodku, ki zaposlene globoko prizadene - npr. konflikt s sodelavci ali nespoštljiva pripomba nadrejenega - in potem še dneve kasneje ne morejo nehati razmišljati o njem.

Ugotovila sem, da taki neprijetni dogodki na delovnem mestu sprožajo ruminacijo izven delovnega časa, ki podaljšuje stresni odziv telesa in sčasoma vodi v čustveno izčrpanost ter slabši spanec. Ugotovila pa sem tudi, da se lahko take napetosti izrazijo skozi telo v obliki bolečih mišic in sklepov.

Raziskava opozarja delodajalce na nujnost oblikovanja delovnega okolja, kjer se nespoštljivost ne tolerira, konflikte pa se rešuje konstruktivno. Skrb za zdravje zaposlenih je ključna, saj so lahko samo zdravi zaposleni zadovoljni in učinkoviti, kar posledično prinaša tudi večjo uspešnost organizacije."

V nadaljevanju predstavljamo še finaliste obeh kategorij, ki so prav tako prejeli posebno pozornost komisije.

Finalisti izbora Kadrovska ekipa leta 2025

ISKRAEMECO - Posebno priznanje za HR kot gonilno silo poslovne rasti

Ekipa Iskraemeco je v izjemno kratkem času izvedla prodorne spremembe, ki so vodile do merljivih poslovnih rezultatov. Komisijo so prepričali s tem, kako učinkovito so s podporo vodstva transformirali HR funkcijo v strateškega partnerja podjetja.

Z jasnim fokusom, agilnostjo in poslovno usmerjenostjo je HR ekipa postala motor pozitivnih sprememb, ki spodbuja rast prihodkov, inovativno kulturo in razvoj kadrov. Njihova odprtost za nove ideje in hitra implementacija konkretnih izboljšav dokazujeta, da HR lahko neposredno vpliva na ustvarjanje dodane vrednosti podjetja.

GEN-I - Posebno priznanje za Sistematičen razvoj zaposlenih za trajnostno prihodnost

HR ekipa podjetja GEN-I je komisijo navdušila s celostnim in strateško premišljenim pristopom k razvoju zaposlenih, ki temelji na konkretnih aktivnostih in jasnih kazalnikih uspešnosti. Od GEN-I Dialoga in ZEON onboardinga do vključevanja pozitivne psihologije - vse njihove aktivnosti so usmerjene v krepitev zavzetosti in razvoj vodij.

S svojo strokovnostjo, drznostjo in vizijo prihodnosti postavljajo temelje za trajnostno uspešnost podjetja. Komisija je posebej poudarila, da so pravi zgled, kako lahko HR postane gonilna sila digitalne preobrazbe, inovacij in povezovanja v organizaciji, kjer se talenti razvijajo in vsak zaposleni čuti, da je del nečesa večjega.

GENERALI - Posebno priznanje za Upravljanje sprememb za odlično izkušnjo zaposlenih in strank

Ekipa za razvoj kadrov in Akademijo Generalija odlikuje strateška umeščenost neposredno pod upravo, kar omogoča hiter odziv, agilnost in močan vpliv na ključne poslovne procese. Komisija je izpostavila njihovo HR funkcijo kot gonilno silo sprememb, še posebej na področju "change managementa".

Z jasno usmerjenimi projekti, kot sta "Detox" in Pospeševalnik razvoja, sistematično odpravljajo neučinkovitosti in gradijo kulturo sprememb. Njihov mentorski program pa z osebnim pristopom krepi kompetence zaposlenih, zlasti na prodajnem področju. S tem Generali ustvarja delovno okolje, kjer posameznik raste, podjetje pa dosega odličnost - tako interno kot v odnosu do strank.

Finalisti izbora Kadrovski up leta 2025

Okarina Kana Mahnič - ADHD v delovnem okolju: vpliv na zaposlitev, karierno pot in podjetništvo

Magistrsko delo obravnava pogosto spregledano, a vse pomembnejšo temo raznolikosti in vključevanja v delovnem okolju. Z inovativnim pristopom avtorica prinaša dragocen vpogled v izzive in priložnosti posameznikov z ADHD. Njeni rezultati razkrivajo praktične usmeritve za delodajalce, kadrovske strokovnjake in oblikovalce delovnih okolij - od prilagoditev na delovnem mestu do podpore podjetništvu. Delo prispeva k razumevanju raznolikih potreb kadrov in osvetljuje pomembnost vključujoče organizacijske kulture.

Nika Podpeskar, Meta Česnik in Enija Gulič Nosan - Nadgradnja veščin kot priložnost za izboljšanje konkurenčnosti slovenskih podjetij

Skupinsko magistrsko delo odlikuje aktualnost teme, saj osvetljuje pomen nadgradnje in prekvalifikacije veščin v času hitrih sprememb. Avtorice so s kombinacijo ankete, intervjujev in fokusne skupine uspele povezati poglede širše javnosti in kadrovskih strokovnjakov. Njihove ugotovitve ponujajo praktične usmeritve za podjetja, ki želijo okrepiti konkurenčnost s trajnostno naravnanim razvojem kadrov. Delo ob tem prispeva tudi k razumevanju prihodnjih kompetenc ter oblikovanju kulture vseživljenjskega učenja v slovenskem poslovnem okolju.

Več informacij o poteku izbora najdete na spletni strani https://www.skkongres.si/izbor/.

VIR: Planet GV d.o.o.