Generalni direktor GEN energije, dr. Dejan Paravan, je sodeloval na okrogli mizi o pomenu integritete za uspešnost podjetij. Kot primer dobre prakse je izpostavil Nuklearno elektrarno Krško (NEK) in njihovo varnostno kulturo, ki je steber njihovega delovanja.
Datum objave:
17. december 2024
Avtor:
Mare Bačnar
Avtor fotografij:
arhiv Naš stik
Generalni direktor GEN energije, dr. Dejan Paravan, je sodeloval na okrogli mizi o pomenu integritete za uspešnost podjetij. Kot primer dobre prakse je izpostavil Nuklearno elektrarno Krško (NEK) in njihovo varnostno kulturo, ki je steber njihovega delovanja.
V razpravi s šestimi sogovorniki je dr. Paravan poudaril, da je integriteta nepogrešljiv element dolgoročnega uspeha podjetij.
Dogodek o krepitvi integritete v gospodarstvu
Na Bledu je minuli teden potekal dogodek Integriteta v gospodarstvu, ki sta ga organizirala Slovenski državni holding (SDH) in Komisija za preprečevanje korupcije (KPK). Deležniki iz družb s kapitalsko naložbo države ter javnega in zasebnega sektorja so razpravljali o pomenu integritete vodilnih, zlasti v času družbenih in gospodarskih kriz, ter o krepitvi integritete v slovenskem gospodarstvu. Generalni direktor GEN energije, dr. Dejan Paravan, je sodeloval na okrogli mizi o pomenu integritete za uspešnost podjetij. Kot primer dobre prakse je izpostavil Nuklearno elektrarno Krško (NEK) in njihovo varnostno kulturo, ki je steber njihovega delovanja. NEK načrtno vzpostavlja delovno okolje, kjer imajo zaposleni pravico in dolžnost postavljati varnostna vprašanja brez strahu pred povračilnimi ukrepi. »To je izjemno pomembno, s tem gradimo zaupanje, krepimo transparentnost ter spodbujamo nenehno učenje in rast,« je dejal dr. Paravan. NEK zagotavlja proces neodvisnega poročanja, ki ohranja zaupnost in omogoča svobodno izražanje pomislekov, kar je ključnega pomena za varno in stabilno obratovanje ter zdravje in varnost zaposlenih, pogodbenih partnerjev in širše družbe.
Integriteta kot temelj dolgoročne uspešnosti
V razpravi s šestimi sogovorniki je dr. Paravan poudaril, da je integriteta nepogrešljiv element dolgoročnega uspeha podjetij. Udeleženci okrogle mize so se strinjali, da lahko trajnostni gospodarski razvoj temelji zgolj na poštenem poslovanju, kjer so etični standardi jasno določeni in dosledno upoštevani. Sodelovanje med državo in zasebnim sektorjem je bilo izpostavljeno kot ključno za oblikovanje okolja, ki spodbuja etično poslovanje. Dogodek je zaključil s sporočilom, da sta transparentnost in integriteta v gospodarstvu bistvena za zaupanje med deležniki in za dolgoročni razvoj. S poudarkom na dobrih praksah, kot je varnostna kultura v NEK, se Slovenija usmerja k vzpostavljanju bolj etičnega poslovnega okolja, ki bo temeljilo na zaupanju, odgovornosti in sodelovanju.
VIR: NAŠ STIK