V mariborskem Henklu so danes slovesno zagnali nove proizvodne prostore svojega evropskega centra odličnosti za barve za lase. Kot je povedal direktor slovenskega podjetja znotraj multinacionalke s sedežem v Nemčiji Gregor Majcen, gre za več kot deset milijonov vredno naložbo, za katero je država prispevala 2,1 milijona evrov evropskega denarja.
Maribor, 29. maja - V mariborskem Henklu so danes slovesno zagnali nove proizvodne prostore svojega evropskega centra odličnosti za barve za lase. Kot je povedal direktor slovenskega podjetja znotraj multinacionalke s sedežem v Nemčiji Gregor Majcen, gre za več kot deset milijonov vredno naložbo, za katero je država prispevala 2,1 milijona evrov evropskega denarja.
Odprtja se je udeležil tudi gospodarski minister Matjaž Han, ki je ob tem poudaril, da so tovrstne naložbe prava smer, v katero naj bi se Slovenija razvijala v naslednjih letih. V razvojnih centrih je namreč akumulirano znanje, kar je po njegovem zelo spodbudno, saj tako veliko globalno podjetje kaže, da spoštuje tudi slovensko znanje.
"Projekt smo podprli z evropskimi sredstvi, saj menimo, da je takšna smer razvoja velika priložnost ne le za Maribor, pač pa za vso državo," je dejal minister. Spomnil je na strateško pomembno partnerstvo z Nemčijo, ob tem pa poudaril, da Slovenija postaja vse bolj privlačna za tuja vlaganja, ki jih zadnje čase ni malo.
Henklova investicija v mariborsko podjetje z okoli 650 zaposlenimi je največja posamična v zadnjih treh desetletjih, vzpostavitev razvojnega centra za celoten koncern pa pomembna prelomnica, ki obeta povečanje proizvodnih količin in zaposlitvenih priložnosti, je ob odprtju poudaril direktor Majcen.
"Danes smo na pragu ene največjih preobrazb v zgodovini našega podjetja v Sloveniji. Pričakujemo pozitiven odziv slovenskega trga, saj lokalna proizvodnja priznanih blagovnih znamk vzbuja zaupanje potrošnikov," je dodal.
Mariborski Henkel je eno najpomembnejših industrijskih podjetij v regiji, vsako leto pa proizvede več kot 260 milijonov izdelkov, ki jih pošilja v vse dele sveta. Iz tranzitnega skladišča dnevno odpelje 25 tovornjakov, ki izdelke prepeljejo v več kot 30 držav in oskrbujejo milijone uporabnikov.
Po besedah Majcna so poslovni rezultati podjetja, ki jih običajno ne razkrivajo, uspešni, sledijo zastavljenim načrtom in strategiji, obeti pa so zelo pozitivni tudi v prihodnosti. S to investicijo bodo povečali tudi potrebe po delovni sili, pri tem pa se podobno, kot druga podjetja, ubadajo s težavami pri iskanju kadrov.
Kot je dodal, potrebujejo tako kadre v neposredni proizvodnji kot tudi strokovno tehnične kadre in kadre s področja logistike.
VIR: STAkrog