Javna agencija Spirit Slovenija v sodelovanju z gospodarskim ministrstvom, Združenjem za informatiko in telekomunikacije pri GZS ter IKT horizontalno mrežo prihodnji teden organizira skupinski nastop slovenskih podjetij na sejmu tehnoloških inovacij Gitex 2023 v Dubaju.

Ljubljana, 12. oktobra - Javna agencija Spirit Slovenija v sodelovanju z gospodarskim ministrstvom, Združenjem za informatiko in telekomunikacije pri GZS ter IKT horizontalno mrežo prihodnji teden organizira skupinski nastop slovenskih podjetij na sejmu tehnoloških inovacij Gitex 2023 v Dubaju. Med več kot 6000 razstavljalci jih bo 12 iz Slovenije.

Glavni cilj predstavitve na sejmu Gitex 2023, ki bo v Dubaju v času od 16. do 20. oktobra, je omogočiti slovenskim inovatorjem neposreden stik z globalnim trgom IKT tehnologij ter vzpostavitev novih poslovnih povezav, so sporočili iz agencije Spirit Slovenija.

Sejem Gitex velja za največji tehnološki in startup dogodek na svetu, ki povezuje vodilne ponudnike digitalnih rešitev in tehnoloških inovacij na področju IKT ter ponuja priložnost za povezovanje in mreženje z vodilnimi akterji na globalnem tehnološkem trgu. Organizatorji pričakujejo več kot 170.000 obiskovalcev iz 170 držav ter več kot 6000 razstavljalcev iz različnih industrijskih sektorjev.

V vsebine letošnjega sejma bo vpeta tudi umetna inteligenca. Na njem bodo tako predstavljena osrednja digitalna področja četrte industrijske revolucije, vključno z umetno inteligenco, velikimi podatki, kibernetsko varnostjo, veriženjem blokov, mobilnimi tehnologijami in omrežji 5G ter robotiko.
Slovenija se bo na sejmu predstavila pod geslom Slovenia: Europe's Premier Hub for AI and Data Innovation (Slovenija: glavno evropsko vozlišče za umetno inteligenco in podatkovne inovacije).

Na skupnem razstavnem prostoru bodo navzoča podjetja Nevron, B2 BI, BE-terna, HiGroup, Xlab, Robotina, Result, Mega M, Actual I.T., Spica International, Žejn in IN516HT. Ta podjetja ponujajo izdelke in storitve na različnih področjih, kot so umetna inteligenca, podatkovna znanost, podpora oddaljenemu namizju, rešitve v oblaku, kibernetska varnost, gostinstvo, e-mobilnost, telekomunikacije, fintech, pametna energija, pametna industrija, IoT, robotika in drugo, so pojasnili na Spiritu.

VIR: STAkrog