Ljubljana se je nedavno pridružila svetovni mreži več kot 650 digitalnih in odprtih mest, kjer lahko uporabniki vožnjo z mestnim potniškim prometom plačajo s plačilno kartico, tudi zahvaljujoč Visini tehnologiji.
Ljubljana se je nedavno pridružila svetovni mreži več kot 650 digitalnih in odprtih mest, kjer lahko uporabniki vožnjo z mestnim potniškim prometom plačajo s plačilno kartico, tudi zahvaljujoč Visini tehnologiji.
Visa podpira mobilnost v mestih s preprostimi, priročnimi in varnimi plačilnimi rešitvami, ki temeljijo na naših izkušnjah po svetu in so lahko koristne v javnem potniškem prometu. Slovenija je med desetimi najbolj razvitimi trgi na svetu po penetraciji brezstičnih plačil. To pomeni, da nam je ta tehnologija blizu in se je ne bojimo. To sta prepoznala tudi Mestna občina Ljubljana in podjetje LPP, ki razumeta potrebe in pričakovanja sodobnega uporabnika, da bo uporabniška izkušnja najboljša možna. Pričakovanja uporabnikov, potrošnikov, se namreč ne nanašajo le na vsakdanje nakupe, temveč segajo širše, med drugim tudi na uporabo različnih prevoznih sredstev ali na potovanja.
BREZSTIČNO PLAČEVANJE POENOSTAVLJA UPORABO JAVNEGA POTNIŠKEGA PROMETA
Prav Visino brezstično plačevanje je marsikje po svetu poenostavilo uporabo javnega potniškega prometa, saj lahko uporabnik pot plača neposredno na čitalniku z brezstično kartico Visa, bodisi kreditno ali predplačniško, fizično ali virtualno, ki jo že ima v denarnici oz. pametni napravi. Ta rešitev uporabnikom omogoča preprosto potovanje, ne da bi morali pri sebi imeti gotovino, pridobiti dodatno kartico za prevoz ali nanjo naložiti sredstva.
Sporočilo Vise in vseh partnerjev projekta uvedbe kartičnega plačevanja na ljubljanskih avtobusih je jasno: vaša kartica je odslej tudi vaša vozovnica. S plačilno kartico Visa, ki jo ima posameznik že zdaj v žepu, v torbici ali na telefonu oz. na pametni uri, ni več potrebe po vnaprejšnjem načrtovanju poti in razmišljanju, kako plačati vožnjo.
DOBRODOŠLA, LJUBLJANA!
Ljubljana je bila aprila 2022 izbrana v Misijo 100 podnebno nevtralnih in pametnih evropskih mest. V skladu s svojo celostno prometno strategijo aktivno gradi svojo vizijo urbane prihodnosti, ki bo s številnimi aktivnostmi in projekti do leta 2030 dosegla razogljičenje družbe. Visa zelo ceni usmeritev Mestne občine Ljubljana v trajnostno prometno politiko in dejstvo, da posameznike na različne načine spodbuja k omejevanju uporabe avtomobila in tudi nudi alternative uporabi avtomobila. Enostavnost plačevanja je veliko pomembnejša, kot se morda zdi na prvi pogled. Izkušnje družbe Visa iz evropskega okolja kažejo, da prav uvedba tovrstnih plačilnih rešitev prinese povečanje števila potnikov: zaradi enostavne uporabe se poveča število transakcij. Ljudje veliko več uporabljajo javni potniški prevoz.
In tu je še ena nezanemarljiva podrobnost: ko je tehnološka rešitev enkrat verificirana s strani Vise, jo je mogoče zlahka uvesti v katero koli drugo okolje, bodisi mesto, pokrajino, državo.
»Verjamemo, da bodo Ljubljani sledila tudi druga mesta, saj to dokazujejo tudi Visine mednarodne izkušnje. Dobrodošla, Ljubljana, dobrodošla, Slovenija,« pravijo v Visi.
VIR: MM