Dewesoft je med 15. in 19. aprilom v Laškem gostil visokotehnološke velikane sveta, kot so BMW, Mercedes-Benz, Volvo, Scania, Jaguar, Rolls-Royce, Siemens, Airbus, Michelin, MAN, OneSubsea, ESO, Clemessy, Air France … hrvaški Rimac je na konferenco pripeljal svoj najhitrejši električni avtomobil na svetu - Nevero.
Dewesoft je med 15. in 19. aprilom v Laškem gostil visokotehnološke velikane sveta, kot so BMW, Mercedes-Benz, Volvo, Scania, Jaguar, Rolls-Royce, Siemens, Airbus, Michelin, MAN, OneSubsea, ESO, Clemessy, Air France … hrvaški Rimac je na konferenco pripeljal svoj najhitrejši električni avtomobil na svetu - Nevero. Zakaj vsa ta svetovno znana imena prišla v Slovenijo? Zaradi slovenskega znanja, ki ga razvijamo v Dewesoftu.
Dr. Jure Knez, predsednik trboveljskega Dewesofta: "Pretekla leta so bila prelomna za Dewesoft. Čeprav smo zrasli po tržnem deležu in ekipi, ki šteje že preko 400 sodelavcev doma in v svetu, je tisto, kar v Trbovljah največ šteje, zavezanost inovacijam. Ta je prinesla pomembne mejnike v našem razvoju: od uspešne dostave novega samostojnega sistema za zajemanje podatkov OBSIDIAN do razvoja lastnega senzorja za merjenje tokov. Podali smo se v partnerstvo z globalnim konkurentom HBK-jem, da bi ustvarili openDAQ, odprti globalni standard v svetu merilne tehnike, ki že zbuja pozornost. Razvili pa smo tudi X linijo instrument, ki pomeni novo dimenzijo za stranke Dewesofta. Še pred nekaj leti nismo niti sanjali, da bo mogoče kaj takega.
Dr. Knez še dodaja: “Poleg tehnoloških inovacij smo našim gostom želeli ponuditi festivalsko in turistično doživetje lokalnega okolja. Gostje so prišli iz 49 držav sveta, začeli smo s slavnostno otvoritvijo v Delavskem domu Trbovlje, potem pa se za konferenčne dni preselili v Laško.
V sodelovanju s STIK Laško smo tako organizirali festival Pivo in Cvetje v malem, športna dvorana Tri Lilije pa se je prelevila v mednarodni nogometni spektakel, kjer so naše podružnice in stranke tekmovale med seboj.
Vse dni smo poskrbeli, da so kuhali lokalni kuharski mojstri in ostali zvesti naši zavezi vračanja lokalnemu okolju. Na tak način z roko v roki tkemo dobre zgodbe prihodnosti s tradicijo.”
Pozitivne prednosti za lokalno okolje prepoznava tudi župan mestne občine Laško, Marko Šantej. “Za našo občino so takšni dogodki izjemnega pomena. S kongresnim turizmom, ki predstavlja pomemben del turističnega segmenta naše občine, zapolnimo tako naše turistične kapacitete, kot tudi infrastrukturo, ki je temu namenjena.”
Konferenca je vsem udeležencem omogočila edinstveno priložnost osebnega stika z mednarodno ekipo Dewesoft strokovnjakov. Dewesoftovi inženirji in inženirke so izvajali praktične delavnice in tako v živo, v realnem času prikazali, kako Dewesoftove inovacije rešujejo kompleksne merilne izzive, pa naj si gre za vesoljsko tehnologijo, samovozeča vozila ali spremljanje varnosti mostov. Poleg tega so predavale tudi stranke o načinu uporabe merilne tehnike, na forumih pa je bilo govora o nadaljnjih korakih razvoja avtomobilov, vesoljske tehnologije ter ostalih ved tehnike.
Vsak konferenčni dan je raziskoval specifično vsebinsko področje. Torek je bil v znamenju monitoringa zgradb, sreda je bila osredotočena na avtomobilsko industrijo in openDAQ rešitve, četrtek pa je osvetlil sektor letalske in vesoljske industrije.
Po besedah dr. Kneza: "Dewesoft merilno konferenco vidimo kot platformo za sodelovanje, izmenjavo znanja in strokovno rast naših strank ter razvojnih inženirjev različnih industrij. Ne gre le za predstavitev naših izdelkov in programske opreme na področju merilne tehnologije; gre za spodbujanje skupnosti, ki vžiga inovacije za spodbujanje napredka človeštva.”
VIR: Dewesoft
VIR: Dewesoft