Celje, 8. julij 2026 - Mestna občina Celje ta teden gosti skupino 20 otrok in štiri spremljevalce iz Ukrajine, ki bodo v našem mestu preživeli teden dni aktivnega oddiha, druženja in spoznavanja Slovenije. Gostovanje poteka v sodelovanju s Centrom za evropsko prihodnost (CEP) v okviru pobude za letovanje ukrajinskih otrok v Sloveniji, ki je del programa Obnova Ukrajine.

Pobuda temelji na zavedanju, da dolgotrajna vojna v Ukrajini močno vpliva na življenje in dobrobit otrok. Namen programa je mladim omogočiti varen in razbremenilen oddih, nova doživetja, druženje z vrstniki ter vsaj za kratek čas odmik od vsakodnevnih skrbi, ki jih prinašajo vojne razmere. Obenem pobuda krepi vezi solidarnosti med slovenskimi in ukrajinskimi partnerji.

Otroci so v teh dneh nastanjeni na Celjski koči, med obiskom našega mesta pa bodo spoznavali Celje, njegove znamenitosti in naravne danosti ter sodelovali v številnih športnih, ustvarjalnih in družabnih aktivnostih. Njihov program vključuje pohod po Pelikanovi poti in obisk Celjskega gradu, raziskovanje Tehnoparka Celje in Tropske hiše, sprehod po starem mestnem jedru, aktivnosti na Šmartinskem jezeru, obisk Letnega kopališča Celje, športne aktivnosti na Celjski koči ter enodnevni izlet na slovensko obalo. Večeri bodo namenjeni druženju, igram in sklepanju novih prijateljstev.

Na Mestni občini Celje želimo tem otrokom ponuditi teden brezskrbnosti, novih doživetij in lepih spominov. Veseli nas, da lahko kot odprto in solidarno mesto prispevamo k pobudi, ki jim vsaj za kratek čas omogoča varen prostor za igro, druženje in sprostitev.

Program obiska smo v sodelovanju s Centrom za evropsko prihodnost (CEP) ter občinskimi javnimi podjetji in zavodi pripravljali z željo, da bi otrokom omogočili čim več lepih izkušenj in pristnih stikov z našim mestom. Skupina bo v Celju bivala do 12. julija. 


VIR: O-STA