V sobotnih čistilnih akcijah na območju vseh krajevnih skupnosti v občini Radovljica je po ocenah sodelovalo več kot osemsto prostovoljcev. Vsem sodelujočim se zahvaljujemo za opravljeno delo, saj so naše okolje razbremenili 7,5 tone neodgovorno odvrženih in odloženih odpadkov.
V sobotnih čistilnih akcijah na območju vseh krajevnih skupnosti v občini Radovljica je po ocenah sodelovalo več kot osemsto prostovoljcev. Vsem sodelujočim se zahvaljujemo za opravljeno delo, saj so naše okolje razbremenili 7,5 tone neodgovorno odvrženih in odloženih odpadkov. Komunala Radovljica je že poskrbela za njihov odvoz. Spodbudno je, da iz nekaterih krajevnih skupnosti - Lesce, Ljubno in Podnart - poročajo o manj zbranih odpadkih kot v preteklih letih. V Ljubnem in Podnartu so akcijo izkoristili tudi za sanacijo makadamskih cest, na Brezjah so očistili gasilski dom z okolico in vozni park.
Na območju Begunj so prostovoljci obiskali znana divja odlagališča in ugotovili, da jih žal ne morejo več sanirati brez mehanizacije. Nekatera so tako obsežna in nedostopna, odpadki pa se tam kopičijo že leta, da jih bo treba očistiti s pomočjo strojev. Del odpadkov se nahaja celo v strugi potoka Zgoša na območju Zapuž, kar je zaskrbljujoče tako z vidika okolja kot tudi varnosti, so zapisali na spletni strani KS Begunje.
VIR: Občina Radovljica